Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren karar Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumundan (SEDDK) geldi. Kurum, 2022/12 sayılı Değer Kaybı Taleplerinde Ekspertiz İşlemlerine İlişkin Genelge'nin 1 Temmuz Cuma günü yürürlüğe gireceği bildirdi.

Açıklamada, eksper atama işlemlerinin yanı sıra atanan eksperin değer kaybı tespitlerine ilişkin raporunu bu platform üzerinden hazırlayacağı, tarafların raporda yer alan tespitlere bu platform üzerinden itiraz edilebileceği, isterlerse itiraz eksperi ve hakem eksperi de atayabileceği belirtildi.

'GÜVENİLİR BİR TAZMİN SÜRECİ'

Uygulamanın, hak sahiplerinin değer kaybı hesaplama ve raporlama süreçlerinin tamamını kendisinin yönetebilmesini, ekspertiz raporuna kolayca ulaşmasını sağlayacağı aktarılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Değer kaybı tespitlerinde standardizasyon sağlayacak bu uygulama ile hak sahiplerinin trafik kazası sonrasında araçlarında oluşan değer kaybına ilişkin tazminat ödemelerini en hızlı bir şekilde elde etmelerine, güvenilir bir tazmin süreci oluşturulmasına imkân sağlanacak."

Araç alacaklar dikkat! Sektör kaynaklarından kötü haber geldi: Fiyatlar bayram sonrası daha da artacak Araç alacaklar dikkat! Sektör kaynaklarından kötü haber geldi: Fiyatlar bayram sonrası daha da artacak Kurban Bayramı’na sayılı günler kala ikinci el araç piyasasında hareketlilik başladı. Araç üretiminde yaşanan çip kiriz ve tedarik sorunu ikinci el otomobile olan talepleri artırmıştı. Havaların ısınması ve Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla otomobil piyasasında hem satışlar hem de fiyatlar tavan yaptı. Öte yandan sektör temsilcileri ikinci el otomobillerde fiyatlarında daha da artacağına yönelik uyarılar geldi.

İkinci elde ‘İkiz araç’ sahteciliğine dikkat İkinci elde ‘İkiz araç’ sahteciliğine dikkat Pilot Garage Genel Koordinatörü Cihan Emre ikinci el araç alımında dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Araçlarını geri almayı bekleyenlere sel şoku! Yedi emin deposunu da su bastı Araçlarını geri almayı bekleyenlere sel şoku! Yedi emin deposunu da su bastı Zonguldak'ta yoğun yağış nedeniyle Çaydamar Mahallesinde bulunan yedi emin deposunda bazı araçlar suya gömüldü.