ÖMER TEMÜR

Türkiye’nin üçüncü, Avrupa’nın en büyük Apple mağazası Bağdat Caddesi’nde açıldı. Dünyanın farklı yerlerindeki Apple Store’lardan ve Kaliforniya’daki Apple Center’dan izler taşıyan mağazaya randevu ile ziyaretçi kabul ediliyor.

130 kişilik ekibiyle hizmet veren mağazada ziyaretçileri video duvarı ve Today at Apple atölye çalışmalarına ev sahipliği yapan forum alanı karşılıyor. Üst katta ise müşterileri, Apple’ın en yeni ürün ve servislerini yakından inceleyebilecekleri bir alan bekliyor. Mekânın tamamı 9 metrelik cam giydirme ön cepheden dışarıyı görüyor. 

'TODAY AT APPLE' ETKİNLİKLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Mağaza şirketin ‘Today at Apple’ etkinliklerine de ev sahipliği yapacak. Açılışa özel altı haftalık Perspektif İstanbul eğitimi gerçekleştireceğini belirten Apple, 20 yerel sanatçıyı etkinlik esnasından misafir edecek. Vatandaşlar, Murat Palta ile geleneksel minyatür çizimi ve illüstrasyonu, Magnum Photos fotoğrafçısı Sabiha Çimen ile görünmeyeni fotoğraflamayı ve görsel sanatçı Sinan Tuncay ile hareketli portre oluşturmayı öğrenebilecekleri yüz yüze ve sanal atölye çalışmalarına katılabilecekler.

Mağaza aynı zamanda teknoloji uzmanları Tin Nguyen ve Ed Cutting ile Türk ses tasarımcısı Oğuz Öner tarafından özel olarak hazırlanmış bir artırılmış gerçeklik (AR) sergisine ev sahipliği yapacak. Ziyaretçiler, LiDAR tarayıcısına sahip iPad Pro ve iPhone 13 Pro modellerini kullanarak ekranlarında geleneksel kağıt süsleme sanatı Ebru’dan esinlenilmiş seramik objeleri AR olarak görebilecekler. 

 

TIM COOK VE ELON MUSK’TAN İSTANBUL ATIŞMASI

Apple CEO’su Tim Cook, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda mağazanın önden çekilmiş fotoğrafı ekleyerek “İstanbul’daki yeni güzel mağazamız Apple Bağdat Caddesi ile tanışın. Müşterilerimizi burada ağırlamak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

“APPLE BEZİ’Nİ GÖRÜN”

Elon Musk da Cook’a Twitter’dan “Gelin Apple Parlatma Bezi’ni görün” şeklinde cevap verdi.

Musk’ın bahsettiği bezi Apple, yurt dışında 20 dolardan, Türkiye’deyse 200 TL’den satışa sunmuştu.

 

 

GÜVENLİ VE ETKİLİ

Apple Türkiye sitesinde bezin tanıtımı için şu ifadelere yer verilmişti: Aşındırmayan yumuşak malzemeden üretilen Parlatma Bezi, nano-texture cam dahil tüm Apple ekranlarını güvenli ve etkili bir şekilde temizler.

Çin istedi... Apple Kur'an-ı Kerim uygulamasını kaldırdı Çin istedi... Apple Kur'an-ı Kerim uygulamasını kaldırdı Apple, 35 milyondan fazla kullanıcısı olan popüler Kur'an-ı Kerin uygulamalasını Çin'in isteği üzerine kaldırdıklarını açıkladı.

Teknoloji devleri karşı karşıya! Apple, Facebook'u tehdit etmiş Teknoloji devleri karşı karşıya! Apple, Facebook'u tehdit etmiş Facebook'un, Instagram ve benzeri uygulamalardan 'köle ticareti' yaptığının ortaya çıkarılmasından sonra Apple tarafından uygulama mağazasından çıkartılmakla tehdit edildiği duyuruldu.

AB’den Apple üzecek karar: Tüm cihazlarda ortak şarj girişi kullanılacak AB’den Apple üzecek karar: Tüm cihazlarda ortak şarj girişi kullanılacak Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, üye ülkelerde satılan akıllı telefon, tablet, kulaklık gibi elektronik cihazlarda ortak şarj girişi kullanılmasını zorunlu hale getirecek bir yasal düzenleme teklif etti.