Kazakistan’daki Baykonur Uzay Üssü’nde TSİ ile saat 03.00’te gerçekleştirilen fırlatma, Rusya Federal Uzay Ajansının (ROSCOSMOS) resmi sitesinde canlı olarak yayınlandı.

30 EKİM’DE ULAŞMASI BEKLENİYOR

560 kilogram yakıt, 420 litre içme suyu ve 1490 kilogramlık teknik malzeme taşıyan Progress MS-18 kargo aracının, Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) 30 Ekim’de TSİ ile 04.34’te ulaşması bekleniyor.

ORTAK KURULDU

UUİ; ROSCOSMOS, Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Kanada Uzay Ajansı (CSA) ve Japon Uzay Araştırma Ajansının (JAXA) ortak iş birliğiyle kurulmuştu.

Rusya uzaya insansız kargo aracı gönderdi.

Rusya'da Kovid-19 kaynaklı can kaybı 234 bine yaklaştı Rusya'da Kovid-19 kaynaklı can kaybı 234 bine yaklaştı Koronavirüsle mücadele tüm dünyada devam ederken Rusya'dan can kaybı haberleri gelmeye devam ediyor. Rusya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana son 24 saatte 1123 ile "günlük en yüksek" can kaybı sayısı kaydedilirken toplam ölü sayısı 234 bine yaklaştı.

Rusya'da rekor: Bir günde 1106 ölüm Rusya'da rekor: Bir günde 1106 ölüm Rusya'da, koronavirüs salgınının başından bu yana son 24 saatte bin 106 ile "günlük en yüksek" can kaybı tespit edildi. Ülkede toplam ölü sayısı 232 bini geçti.

Rusya'da koronavirüs Delta Plus mutasyonu mikroskopla görüntülendi Rusya'da koronavirüs Delta Plus mutasyonu mikroskopla görüntülendi Rusya'da Devlet Viroloji ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi (Vektör) bir Afrika yeşil maymunun böbreğine epitel hücre kültürü üzerine yapay olarak yerleştirilen ve elektron mikroskobu kullanılarak incelenen korona virüsün Delta Plus mutasyonunu görüntülendi.