Instagram Çarşamba günü yaptığı açıklamada tüm kullanıcılarının Link Sticker özelliğinden hikayeler kısmında erişime açılacağını duyurdu. Instagram bu şekilde özellikten faydalanacak kullanıcı sayısını artırmış olacak. 

Daha önce link etiketleme ve özelliğinden kullanıcı sayısı yüksek olan profiller faydalanabilecekleri şekilde sınırlıydı. Ancak gelecek olan bu özellikle her profil bu özellikten faydalanabilecek.

Şirket bu kararı kullanıcılarından gelen geri dönüşümlere dayanarak aldı.

Bu özelliği kullanırken hikayenize içerik yüklerken çıkartma aracından “Bağlantı etiketi”ni seçtikten sonra, seçtiğiniz bağlantıyı ekleyebilir ardından “Bitti”ye dokunabilirsiniz.

Henüz sınırlı sayıda kullanıcılara açılmış bu yeni özelliğin yakın zamanda tüm kullanıcılar için açılması bekleniyor.  

İrem Derici ve Özge Ulusoy'a 'Instagram reklamı' cezası İrem Derici ve Özge Ulusoy'a 'Instagram reklamı' cezası Reklam Kurulu, şarkıcı İrem Derici ile sunucu Özge Ulusoy'un sosyal medyadaki reklamlarına 114 bin 326 TL ceza kesti
Kullanıcılar istedi, instagram değişikliğe gidiyor: Hikayelerin süresi uzayacak Kullanıcılar istedi, instagram değişikliğe gidiyor: Hikayelerin süresi uzayacak Instagram, bir süredir kullanıcılar tarafından yoğun talep edilen hikaye uzatma isteklerini dikkate aldı. Popüler sosyal medya mecrasında hikaye süreleri uzatılacak.