Crypto.com, Pazartesi günü tüm para çekme işlemlerini askıya aldı. Şirket, "Bugün erken saatlerde az sayıda kullanıcı hesaplarında yetkisiz etkinlik yaşadı. Tüm fonlar güvende.” dedi.

Ardından platform, kullanıcıları iki faktörlü kimlik doğrulama yöntemlerini sıfırlamaya davet etti. Twitter’daki açıklamada, "Çok dikkatli bir şekilde, tüm hesaplardaki güvenlik artırılıyor ve kullanıcıların App & Exchange hesaplarında tekrar oturum açmasını ve 2FA'larını sıfırlamasını gerektiriyor" ifadesi yer aldı. 

Tweet’lerin devamında ise, “Bu güncelleme, önümüzdeki birkaç saat içinde kademeli olarak kullanıcılara sunulacak. Tamamlandığında, para çekme işlemleri yeniden etkinleştirilecek.” denildi. 

KESİNTİ 14 SAAT SÜRDÜ

Şirket CEO'su Kris Marszalek, gece saatlerinde müşterilerin artık hesaplarından tekrar para çekebileceklerini ve kesintinin yaklaşık 14 saat sürdüğünü açıkladı. Marszalek, herkesin parasının "güvenli" olduğunu iddia ediyor ancak sosyal medyadaki kullanıcılar, milyonlarca doların bilgisayar korsanları tarafından çalındığını ileri sürüyor. 

Gizmodo’nun haberine göre, bazı Crypto.com kullanıcıları, sorun düzeltilmeden önce hesaplarından para çalındığını ileri sürdü. Kripto fenomeni Ben Baller, Pazartesi günü bir tweet atarak, “Hesabımdan 4.28ETH'nin (13 bin 600 dolara eşdeğer) nasıl birdenbire çalındığını ve 2FA'yı nasıl geçtiklerini merak ediyorum" dedi. 

Bunun yanı sıra, Baller, yaklaşık 16 milyon dolara eşdeğer yaklaşık 5.000 etherin kaybolduğunu da belirtti. Ancak daha sonra bu paraların geri yüklendiğini söyledi. Ancak kafalarda soru işaretleri kalmaya devam ediyor. Bilgisayar korsanları gerçekten paraları çaldıysa Crypto.com kullanıcı hesaplarını kendi cebinden mi ödedi?

REKLAMINDA MATT DAMON OYNADI

Yaklaşık 10 milyon kullanıcısı bulunan Crypto.com, son birkaç ay içinde yoğun ilgi görmeye başladı. Zira şirket, ünlü aktör Matt Damon’ın yer aldığı reklamları yayınladı ve Los Angeles'taki Staples Center'ın isim haklarını satın aldı.

Crypto.com, Avustralya Futbol Ligi ile beş yıllık bir anlaşma da dahil olmak üzere dünya çapında lisans anlaşmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Elon Musk Dogecoin açıklaması yaptı, kripto paranın değeri arttı Elon Musk Dogecoin açıklaması yaptı, kripto paranın değeri arttı Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, sahibi olduğu Tesla'nın ürünlerinin popüler kripto para birimi Dogecoin (DOGE) ile alınabileceğini duyurdu. Açıklama sonrası kripto para yüzde 11 arttı.

Kripto paralar erimeye devam ediyor! Tüm tahminler alt üst oldu Kripto paralar erimeye devam ediyor! Tüm tahminler alt üst oldu Kripto para piyasalarında sert düşüş devam ediyor. El Salvador’un Bitcoin’i resmi parası haline getirmesi düşüşü engelleyemedi. Çin’in kripto paralara baskısı, Kazakistan’daki yaşanan son olaylar lider kripto para birimi olan Bitcoin’i tarihi zirvesinden yüzde 40 uzaklaştı. İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum ise 5 bin dolar sınırından 3200 dolar seviyesine kadar geriledi. Binance'da yeni listelenen GLMR ise yüzde 16 bin 693 oranında yükseliş gösterdi. Peki 12 Ocak Bitcoin ne kadar? İşte Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Ripple'da son durum...