WhatsApp Web (masaüstü) için sesli mesaj kaydederken duraklatma ve devam ettirme özelliği geliyor. Masaüstü kullanıcıları bir süredir bu özelliği istiyordu ve sonunda kullanışlı özellik kullanıma açılıyor. 

WhatsApp hakkında son ayrıntıları paylaşan WABetaInfo, WhatsApp for Desktop 2.2201.2 beta sürümünü anlattı. Mesajlaşma platformu, bu yeni özelliği tüm kullanıcılar için getiriyor. Daha önce iOS (iPhone) uygulamasında beta olarak bu özellik sunulmuştu. iOS'tan farklı olarak, WhatsApp Web'in bu sürümü herkese açık bir test sürümü. Yani isteyen herkes teste kaydolabilir.

WHATSAPP SESLİ MESAJLARI GELİŞTİRİYOR

WhatsApp Web için sunulan özellik sayesinde kullanıcılar bir sesli mesajı göndermeden önce dinlemeyebilir. Ayrıca şirket, ses kayıtlarınızı duraklatmanıza ve devam ettirmenize de izin veriyor. 

Üstteki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, sesli notu duraklatmanızı sağlayan yeni bir duraklatma düğmesi (önceki sürümde bir dur simgesi vardı) bulunuyor. Bu durumda sesli notu göndermeden önce dinleyebilir, sesli notu silebilir veya kayda devam edebilirsiniz.

Bununla birlikte, WABetaInfo, bu işlevin macOS kullanıcıları için henüz iyi çalışmadığını belirtti. Çünkü özellik yeni başlatıldı ve bu nedenle, şu anda size görünmüyorsa, WhatsApp'ın muhtemelen bu işlevi daha fazla kullanıcıya sunacağı yeni bir beta sürümü yayınlayana kadar beklemeniz gerekecek. 

Yeni özellikler yolda: WhatsApp, 'kalem' kullanımını artıracak Yeni özellikler yolda: WhatsApp, 'kalem' kullanımını artıracak Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıları memnun etmek için yeni özelliklerin üzerinde duruyor. Meta’ya ait şirket, resimlere ve videolara çizim yapmayı sağlayacak bir özelliği geliştiriyor.

WhatsApp grup sohbeti bildiriminde göründü: Güncelleme geliyor WhatsApp grup sohbeti bildiriminde göründü: Güncelleme geliyor Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, TestFlight beta Programı aracılığıyla yeni bir güncelleme gönderdi ve sürümü 22.1.71'e çıkardı. Kullanıcılarını memnun etmek için yoğun şekilde çalışan platform, grup sohbetleri, bildirimler ve gizlilik ayarlarında yapmaya çalıştığı değişiklikler ile dikkat çekiyor.