Çin merkezli sosyal medya şirketi ByteDance'a ait olan TikTok, ilk çıktığında bir dakikalık videolara izin veriyordu, geçtiğimiz yıl bu süreyi üç dakikaya kadar çıkarmıştı. Ancak TikTok, YouTube'ın tahtını sallandırmaya kararlı. Şirket, Çin'deki kullanıcılar için video süresini 10 dakikaya çıkardığını duyurdu. 

Açıklamada TikTok, "Bugün 10 dakikaya kadar video yükleme özelliğini kullanıma sunmaya başlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bunun, dünya çapındaki içerik üreticilerimizi daha da teşvik edeceğini umuyoruz." dedi. 

YouTube ve Facebook'un ana şirketi Meta, kısa biçimli içerik seçeneklerini kullanıma sunarak TikTok'un popüler özelliğini uygulamalarına entegre ederken, TikTok video uzunluğunu üç kattan fazla artırarak şaşırtıcı şekilde karşı bir atak yaptı. 

Teknoloji analistleri, böylece TikTok'un daha uzun videolar çeken içerik oluşturucularının daha fazla para kazanmasını ve platformların reklamcılık işini artırmasını sağlayacağını söylüyor. 

TikTok 93 milyon lira vergi ödedi TikTok 93 milyon lira vergi ödedi Türkiye’de 2018 yılından beri faaliyet gösteren video platformu TikTok’un, 2021 yılında 92,9 milyon lira Dijital Hizmet Vergisi ödediği açıklandı.

Tiktok videoları çeken anneye velayet şoku! Tiktok videoları çeken anneye velayet şoku! İzmir’de boşanma aşamasında olduğu eşinin Tiktok’ta çok uzun süre vakit geçirerek çocuklarını ihmal ettiğini ispat eden iş adamı baba mahkeme tarafından haklı bulundu. Anne çocukların velayetini kaybetti.