Dünya çapında en çok kullanılan işletim sistemi Android'in sahibi Google, verilerini aktaramadığı için iPhone'dan Android telefonlara geçiş yapmak istemeyenlere yönelik bir uygulama geliştirdi. iPhone üreticisi Apple'ın cihazlarında kullandığı iOS işletim sistemi bilindiği üzere güvenlik önlemleri gerekçesiyle birçok kısıtlamaya sahip. Bu nedenle kullanıcıların diğer işletim sistemlerine sahip cihazlara veri aktarımı mümkün değil. Ancak Google artık bu sorunun üstesinden gelmek için iOS'tan Android'e geçişi kolaylaştıracak bir uygulama başlattı.

IPHONE VERİLERİ ANDROID'E NASIL TAŞINIR?

Google'ın Apple'ın uygulama mağazası App Store'da sesizce yayınladığı Switch to Android (Android'e Geç) uygulaması sayesinde iPhone kullanıcıları, Android cihazlara tek tıkla veri aktarabiliyor. Uygulama aracılığıyla rehber, takvim, fotoğraflar ve videolar gibi pek çok klasördeki veriler Android'e aktarılabiliyor. Veri aktarımı Google Drive üzerinden sağlanıyor. Söz konusu uygulama aracılığıyla fotoğraflar iCloud’dan Google Fotoğraflar'a aktarılıyor. 

 

Bununla birlikte, teknoloji devi Google, uygulamayı resmi olarak tanıtmadı ve hatta uygulamayı App Store'da aratarak bulmak da mümkün görünmüyor. Kullanıcılar, Switch to Android linkine tıklayarak bu uygulamaya erişiyor.

Yeni sürüm gümbür gümbür geliyor! Android 13 alacak Samsung Galaxy telefonlar Yeni sürüm gümbür gümbür geliyor! Android 13 alacak Samsung Galaxy telefonlar Dünyada en fazla kullanıcıya sahip işletim sistemi Android 13 için artık sayılı günler kaldı. Henüz Android 12 bile pekçok telefonda bulunmazken yeni sürüm dört gözle beklenir oldu. Android 13 güncellemesini alacak Samsung Galaxy akıllı telefonlar da ortaya çıktı.

Apple ve Meta tuzağa düştü: 'Polisiz' yalanına kanıp tüm verileri çaldırdı Apple ve Meta tuzağa düştü: 'Polisiz' yalanına kanıp tüm verileri çaldırdı ABD merkezli iki büyük teknoloji devi Apple ve Meta (Facebook'un ana şirketi) hakkında ortaya çıkan son iddialar kullanıcıları fena kızdırdı. Kendini 'kolluk kuvvetleri görevlisi' gibi tanıtan ve sahte yasal taleplerde bulunan bilgisayar korsanlarına müşteri verilerini sağladığı ortaya çıktı.