Twitter yönetim kurulu hakkındaki bir soruya yanıt veren Jack Dorsey, yönetim kurulunun şirketin işlevsiz bir kolu olduğunu söyledi. Dorsey, daha önce de girişim kapitalisti Fred Destin'in "İyi yönetim kurulları iyi şirketler oluşturmaz ama kötü bir yönetim kurulu her zaman bir şirketi öldürür" sözünü "Büyük gerçekler" diyerek yazmıştı. 

Geçtiğimiz yılın Kasım ayının sonunda Jack Dorsey, CEO görevini Parag Agrawal'a bırakmıştı. Mayıs 2022'ye kadar Dorsey'in yönetim kurulundaki hakları devam edecek ancak önümüzdeki ay sonunda yapılması planlanan 2022 hissedarlar toplantısıyla görev süresi bitecek. 

Bu arada, Elon Musk kısa süre önce attığı bir tweette, "Dorsey yönetim kurulundan ayrıldı. Twitter yönetim kurulu neredeyse hiç hisseye sahip değil. Nesnel olarak, ekonomik çıkarları hissedarlarla uyumlu değil" ifadesini kullandı. 

Elon Musk'tan Twitter yönetim kuruluna zehir zemberek sözler! Maaş vermeyeceğim Elon Musk'tan Twitter yönetim kuruluna zehir zemberek sözler! Maaş vermeyeceğim SpaceX ve Tesla şirketlerinin CEO'su Elon Musk, Twitter'ı satın almaya yönelik girişiminin ardından bu kez tartışmalara neden olan bir açıklama yaptı. Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Twitter’ı satın alması durumunda şirketin yönetim kurulunda görev alacak kişilere maaş ödenmeyeceğini söyledi.

Twitter gözünü kararttı: Elon Musk'a 'zehir hapı' planı Twitter gözünü kararttı: Elon Musk'a 'zehir hapı' planı Elon Musk, geçtiğimiz hafta sosyal medya devi Twitter’ın en büyük hissedarları oldu. Ancak bununla yetinmeyen milyarder, şirketin tamamına sahip olmak için teklif verdi. Bununla birlikte, Twitter hissedarları bu durumdan rahatsız.