Uzun yıllardır pek çok kişi banka hesabı veya kredi kartı numaraları gibi kişisel ve hassas bilgilerini Google Arama’dan (Search) kaldırılmasını istiyordu. Teknoloji devi Google’ın sunduğu yeni güncelleme, kişisel kimlik bilgilerinin kaldırılmasını talep etmesine olanak tanıyan mevcut politikayı genişletiyor. Artık gizliliğinizi tehlikeye atabilecek veya sizi kimlik hırsızlığı riskine sokabilecek herhangi bir bilginin kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Google, konuya ilişkin, “Bu yeni politika genişletmesi kapsamında, insanlar artık Arama sonuçlarında buldukları telefon numarası, e-posta adresi veya fiziksel adres gibi kişisel iletişim bilgileri de dahil olmak üzere ek bilgi türlerinin kaldırılmasını talep edebilir. Politika ayrıca, Arama sonuçlarında göründüğünde, gizli oturum açma kimlik bilgileri gibi kimlik hırsızlığı riski oluşturabilecek ek bilgilerin kaldırılmasına da olanak tanır.” şeklinde bir açıklama yaptı. 

Bununla birlikte, devlet web sitelerinde kamuya açık olarak paylaşılan kayıtların silinmesi talep edilemeyecek. Silinmesini istediğiniz bir yayın için form doldurmanız ve Google'a göndermeniz gerekiyor. Ardından Google, isteği inceleyecek ve kararını açıklayacak.

Rus mahkemesinden Google'a şok! 500 milyon rublelik mal varlığına el koyuldu Rus mahkemesinden Google'a şok! 500 milyon rublelik mal varlığına el koyuldu Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin ardından tüm dünyadan Rusya'ya sert tepkiler geldi. Rusya'ya karşı başlatılan yaptırımların sonu gelmezken Rusya tarafından da karşılıklar geliyor. Son olarak mahkeme kararıyla teknoloji devi Google'ın 500 milyon rublelik mal varlığına el konulmasına karar verildi.

Google'dan 23 Nisan mesajı! Türk bayraklı logo beğeni topladı Google'dan 23 Nisan mesajı! Türk bayraklı logo beğeni topladı Google, arama motorunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan bir logo yayınladı. Tarayıcısını açan kullanıcıların karşısına ekranda Türkiye bayrağının resmedildiği bir balon eşliğinde 'Google' yazısı çıkıyor.