Twitter çalışanlarına gönderilen bir e-postaya göre, CEO Parag Agrawal, Twitter'ın tüketici ürünleri ve gelir liderlerinin şirketten ayrılacağını açıkladı. Agrawal, şirketin işe alımları geçici olarak duraklattığını ve mevcut tüm iş tekliflerini gözden geçireceğini de ifade etti. 

Agrawal, Twitter'ın 2020'de belirlediği agresif büyüme hedeflerine ulaşabileceğine olan güvenini sürdürmek için kullanıcı büyümesi ve gelir kilometre taşlarına ulaşamadığını söyledi. CEO, “İşe alma ve maliyetler konusunda bilinçli olmaya devam etmemiz gerekiyor” diye yazdı.

İKİ AYRILIK

Twitter sözcüsü Catherine Hill, e-posta ile iki çalışanın şirketten ayrılacağını doğruladı: “Sorumlu ve verimli olduğumuzdan emin olmak için işçilik dışı maliyetleri geri çekiyoruz. Bu hafta geçerli olmak üzere, kritik iş rolleri dışında çoğu işe alım ve doldurma işlemini duraklatıyoruz.”

Ayrılanlar arasında sosyal medya platformunun tüketici ürünleri başkanı Kayvon Beykpour ve gelir başkanı Bruce Falck yer alıyor. Her iki yönetici de işten ayrıldıklarını doğruladı. Beykpour, babalık iznindeyken işine son verileceğinin kendisine bildirildiğini söyledi.

Agrawal, Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey'in görevi bırakmasının ardından Aralık ayında CEO olarak göreve başlayınca iki yöneticiyi de bu rollere yerleştirmişti.

TWİTTER HİSSELERİ ÇAKILDI

Musk'ın Twitter'ı satın alma kararı, şirketin geleceği konusunda yatırımcılar ve çalışanlar arasında endişelere yol açtı. Twitter hisseleri Perşembe günü Musk'ın kabul ettiği 54.20 dolarlık satın alma fiyatının oldukça altında 46 dolara düştü.

Twitter’da 92 milyonu aşkın takipçisi bulunan Elon Musk, sosyal medya platformu için bir abonelik modeli oluşturmak istediğini açıkladı. Ayrıca tüm kullanıcılara mavi tik (hesap doğrulama) vermek istiyor ve ana sayfayı mevcut algoritmik düzenden kronolojik bir zaman çizelgesine döndürmeyi planlıyor.

Elon Musk, ölürse Twitter'ı kime vereceğini açıkladı Elon Musk, ölürse Twitter'ı kime vereceğini açıkladı Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, geçtiğimiz gün Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada gizemli bir ölüm mesajı verdi. Musk'ın tweeti sonrasında hayranları endişelenirken, birçok spekülasyon medyada yer aldı. Milyarder girişimci, ölmesi halinde yakın zamanda satın aldığı Twitter'ı kime bırakacağını söyledi.

Elon Musk: Trump'ın Twitter'daki yasağını kaldıracağım Elon Musk: Trump'ın Twitter'daki yasağını kaldıracağım Sosyal medya platformu Twitter'ı satın alan Elon Musk'tan Donald Trump'ı sevindirecek bir açıklama geldi. Musk, Trump'ın Twitter yasağını kaldıracağını söyledi.