İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Bakanlık koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen ikna çalışmaları sonucunda örgütten kaçan bir terör örgütü mensubu daha Türkiye'ye giriş yaptı.

ÖRGÜTE 2008 YILINDA KATILMIŞ

Güvenlik güçlerine teslim olan örgüt mensubunun 2008'de terör örgütüne katıldığı ve Irak'ta faaliyet yürüttüğü belirlendi.

SAYI GİDEREK ARTIYOR

Yürütülen ikna çalışmaları sonucunda; 2021 yılında teslim olan örgüt mensubu sayısı 74'e yükseldi.

MSB açıkladı! 3 terörist ikna yoluyla teslim oldu MSB açıkladı! 3 terörist ikna yoluyla teslim oldu İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, PKK'dan kaçan 3 terör örgütü mensubunun daha güvenlik güçlerine teslim olduğu, böylelikle toplam sayının yıl başından bu yana 71'e yükseldiği kaydedildi. yurtiçi yurtdışı

 

İkna yoluyla teslim olan PKK'lı terörist pişmanlığını anlattı İkna yoluyla teslim olan PKK'lı terörist pişmanlığını anlattı Gaziantep'te ikna yoluyla güvenlik güçlerine teslim olan terör örgütü PKK/YPG mensubu, ifadesinde, örgüte katıldığı için pişman olduğunu anlattı. M.A, "HDP ve DBP, PKK terör örgütünün siyasi alanda faaliyet yürüten koludur ve örgüt bunu bu şekilde benimser ve kabul eder" dedi.