Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava durumunun  parçalı bulutlu kuzey kesimlerde ise yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği olacağı bölgede, batı ve güneybatıdan hafif zaman zaman da orta kuvvette rüzgarın etkili olacağı öngörülüyor.

GECE SICAKLIKLAR DÜŞECEK

Gece en düşük sıcaklıklar Erzurum, Ağrı ve Ardahan’da 4, Kars’ta 5 Erzincan’da 8 Tunceli’de 9, Iğdır'da 13 derece olarak ölçüldü. Gün içindeki en yüksek sıcaklıklar ise Tunceli'de 28, Iğdır'da 25, Ağrı ve Erzincan'da 22, Erzurum'da 20, Ardahan'da 17 ve Kars'ta 15 derece olması bekleniyor.    

Meteoroloji il il uyardı! Kuvvetli sağanak bekleniyor (2 Ekim 2021 hava durumu) Meteoroloji il il uyardı! Kuvvetli sağanak bekleniyor (2 Ekim 2021 hava durumu) Meteoroloji'den alınan son dakika bilgilerine göre 2 Ekim Cumartesi hava durumu raporu belli oldu. Karadeniz, Akdeniz, Marmara ve Doğu Anadolu'nun birçok kesiminde sağanak ve gök gürültülü sağanak beklenirken, yurdun kalan kesiminde havanın açık ve yer yer çok bulutlu olacağı öngörülüyor. Sıcaklıklar ise mevsim normalleri civarında seyredecek.