Irak’ın kuzeyinde terörle mücadelesine devam eden Milli Savunma Bakanlığı (MSB), terör örgütü PKK/KCK’ya bir darbe daha indirdiğini duyurdu. MSB, Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında Aşiyan Basyan’daki gerçekleştirdiği operasyonda PKK’nın ‘ele geçirilemez’ dediği ve çok güvendiği alana giriş yaptı. Terör örgütünün sözde doğu karargahı olan karargaha giren komandalar, mağaraya sızarak 12 PKK’lı teröristi etkisiz hale getirildi. MSB Twitter hesabından şu ifadeleri kullandı:

12 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

"Terör örgütü PKK/KCK’ya Irak’ın kuzeyinde güçlü bir darbe daha indirildi. Pençe-Yıldırım operasyon bölgesindeki Avaşin-Basyan’da bulunan, PKK/KCK terör örgütünün çok güvendiği ve “ele geçirilmesi imkânsız” diye tanımladığı sözde doğu karargâhı ele geçirildi. Başarılı bir operasyonla mağaraya sızmayı başaran ve teröristlerle çatışmaya giren Komandolarımız, PKK/KCK terör örgütü mensubu 12 teröristi silahlarıyla birlikte etkisiz hâle getirdi."

Hatay sınırında DEAŞ'lı 2 terörist yakalandı Hatay sınırında DEAŞ'lı 2 terörist yakalandı Milli Savunma Bakanlığı Suriye’den ülkemize girmeye çalışan ve Hatay'da görev yapan hudut kartalları tarafından yakalanan iki kişinin DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu belirlendi.