Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank,  Agrigenomik Merkezi-Hayvan ve Bitki Genomik Araştırmaları İnovasyon Merkezi Projesi Açılış Töreni’ne katıldı.

750 BİN TL'YE KADAR DESTEK VERİLECEK

Bakan Varank, yaptığı açıklamada, "Program kapsamında, KOBİ’lerin leasing yöntemiyle edinecekleri yerli malı ve yeni frigorifik kasa ve ünitelerine 750 bin TL’ye kadar destek vereceğiz. Programdan toptancı hallerinde faaliyet gösteren tüccar ve komisyoncularla sebze-meyve taşımacılığı yapan lojistik firmalar yararlanacak.

Böylece işletmelerin soğuk hava ünitesi ve soğutucu frigorifik kasa edinimlerinde oluşacak finansman maliyetini karşılayacağız. Hedefimiz, meyve sebze zayiatını minimuma indirip KOBİ’lerimizin maliyetlerini azaltarak tezgahlardaki yüksek fiyatları düşürmek." dedi.

Soğuk zincir ürünleri için 'akıllı etiket' geliştirdiler Soğuk zincir ürünleri için 'akıllı etiket' geliştirdiler İzmir'de iki lise öğrencisi, soğuk ortamda taşınması gereken aşı, dondurulmuş gıda gibi ürünlerin sıcağa maruz kalarak bozulması durumunda renk değiştiren akıllı etiket üretti.

22 milyon liralık destek ödemesi bu akşam hesaplara yatacak 22 milyon liralık destek ödemesi bu akşam hesaplara yatacak Tarım ve Ormanı Bakanı Bekir Pakdemirli, yaklaşık 22 milyon liralık destek ödemesinin bugün akşam üreticilerin hesaplarına aktarılacağını duyurdu.