İçişleri Bakanlığı koordinesinde çocuk ve gençleri başta kumar olmak üzere her türlü suçtan uzak tutmak ve korumak, öğrencilerin eğitim ve öğretimlerini daha güvenli ortamlarda sürdürmelerini sağlamak, park-bahçeler ve oyun salonlarını denetlemek, çocukların dilendirilmesini önlemek, aranan şahısları yakalamak ve suç unsurlarını ele geçirmek amacıyla ülke genelinde eş zamanlı olarak “Okul Çevreleri ve Servis Araçlarına” yönelik uygulama gerçekleştirildi. Uygulamalarda 24 bin 550 okul çevresi olmak üzere ülke genelinde bulunan 34 bin 972 umuma açık yerler, park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve özellikle açık/paket olarak tütün mamülleri satışı yapılan yerler gün boyunca denetlendi. Bu denetimlerde 104 işyeri hakkında idari işlem yapıldı.

ÇEŞİTLİ SUÇLARDAN ARANMASI OLAN 859 KİŞİ YAKALANDI

Denetimlerde ayrıca 6 FETÖ/PDY, 26 uyuşturucu suçları, 5 cinsel suçlar, 48 yaralama, 36 hırsızlık, 22 dolandırıcılık, 15 tehdit, 10 hakaret, 507 yoklama kaçağı-bakaya ve 184 diğer suçlardan olmak üzere toplam 859 aranan şahıs yakalandı. Ayrıca 19 kayıp çocuk bulundu.

TOPLAM 135 OKUL SERVİSİNE TRAFİKTEN MEN

Tam 21 bin 896 okul servis aracının denetlendiği uygulamada, bin 50 araç ve sürücüsüne idari para cezası verilirken, 135 okul servis aracı trafikten men edildi. Uygulamalarda, 6 bin 999 ticari taksi kontrol edilirken, 203’üne cezai işlem düzenlendi ve 28’i trafikten men edildi.

6 BİN 699 TİCARİ TAKSİ DENETLENDİ

81 ilde eş zamanlı gerçekleşen uygulamada; trafiğin yoğun olduğu saatlerde ve kısa mesafede yolcu almayan taksilere yönelik denetimlerin artırılması için İçişleri Bakanlığınca valiliklere gönderilen genelge doğrultusunda, ticari taksiler de denetlendi. 6 bin 999 ticari taksi denetlendiği uygulamada 203 ticari taksiye cezai işlem yapılırken 28 ticari taksi trafikten men edildi.

Trafikte çakar, makas ve drift denetimi! 54 bin araca ceza kesildi Trafikte çakar, makas ve drift denetimi! 54 bin araca ceza kesildi İçişleri Bakanlığı, geçen yılın ilk 8 ayında 49 bin 87 araca usulsüz çakar kullanımı, makas ve drift işlemleri yapılırken bu yılın ilk 8 ayında yüzde 11,3 artışla 54 bin 629’a yükseldiğini açıkladı.

Başakşehir’de taksi denetimi: Yolcu seçen taksiciler trafikten men edildi Başakşehir’de taksi denetimi: Yolcu seçen taksiciler trafikten men edildi Başakşehir’deki AVM önünde duraklayan taksi sürücülerine ücret karşılığı yolcu bulan değnekçi, polis ekipleri tarafından gözaltına alınırken kısa mesafe gerekçesi ile yolcu almayan 2 ticari taksi ise trafikten men edildi.

Üniversite açıldı, hayat normale döndü! Denetimler sıklaştırıldı Üniversite açıldı, hayat normale döndü! Denetimler sıklaştırıldı Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde binlerce üniversite öğrencisinin yüz yüze eğitime başlamasıyla birlikte yeni tip korona virüsü (Covid-19) denetimleri de sıklaştırıldı. Salgın ekipleri, insan yoğunluğunun olduğu kafe ve caddelerde HES kodu denetimi yaptı.