Dün akşam saatlerinde Konyaaltı ilçesine bağlı Üçoluk Mahallesi ile Kemer ilçesi Tülek mevkii sınırındaki ormanlık alanda yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı.

SÖNDÜRME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Arazinin sarp ve engebeli olması nedeniyle yangına hava kararıncaya kadar 2 helikopterle müdahale edildi. Kızılçam ormanlarının yoğun olduğu bölgeye bir süre önce yer ekipleri de ulaşarak, alevlere müdahaleye başladı. Sabah 4 helikopter ve bir uçakla müdahaleye başlanılan yangının kontrol altına alınabilmesi için çalışmalar sürerken, öğlen saatlerinde söndürme çalışmalarına takviye ekipler dahil oldu.

3 FARKLI NOKTADAN 1,5 KM’LİK HORTUMLARLA MÜDAHALE

Şu anda yangına, 8 helikopter ve bir uçak havadan, 20 arazöz ve 5 su tankeriyle de karadan müdahalede bulunuluyor. Arazinin sarp ve engelli oluşundan dolayı kara ekiplerinin 3 farklı noktadan 1,5 km’lik hortumlarla alevlere müdahale ettiği bildirildi.

Gaziantep'te orman yangını! 5 saat sonra kontrol altına alındı Gaziantep'te orman yangını! 5 saat sonra kontrol altına alındı Gaziantep'in Nizip ve Şehitkamil ilçeleri arasındaki ormanlık alanda akşam saatlerinde başlayan yangın 5 saatte kontrol altına alındı. İtfaiye ve jandarma ekiplerinin seferber olduğu yangın yerleşim yerlerine 5 kilometre kala kontrol altına alındı.

Kemer'de orman yangını çıktı, ekiplerim müdahalesi sürüyor Kemer'de orman yangını çıktı, ekiplerim müdahalesi sürüyor Antalya'nın Kemer ilçesinde orman yangını çıktı, olay yerine sevk edilen çok sayıda ekibin müdahalesi devam ediyor.

Muğla'da orman yangını çıktı Muğla'da orman yangını çıktı Muğla'nın Menteşe ilçesinde orman yangını çıktı. Bölgede alevleri söndürme çalışmaları sürüyor.