Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, "Eren-13 Şehit Jandarma Teğmen Şafak Evran" operasyonu kapsamında, Şırnak İl Jandarma Komutanlığı JÖH ve komando birliklerince, 14-15 Ekim'de J-İHA/SİHA, Atak Taarruz Helikopteri ve Hava Kuvvetleri destekli operasyonlarda 2 terörist etkisiz hale getirildi.

GRİ LİSTEDE YER ALIYORDU

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin Şırnak kırsalında faaliyet gösteren ve "Terörden Arananlar Listesi"nde 500 bin lira ödülle "Gri" kategoride yer alan "Sidar Farkin Amed" kod adlı Fırat Gizlenç olduğu tespit edildi.

ÖZEL EĞİTİLMİŞ

Açıklamada terörist Fırat Gizlenç'in özel eğitim aldığı ve Murat Karayılan'ın talimatı ile yurt dışındaki teröristlerin yurt içine geçişini sağladığı, Şırnak, Siirt, Mardin, Batman ve Diyarbakır’da gerçekleşen birçok bombalı eylemin sorumlusu olduğu, ayrıca bu bölgelerde faaliyet gösteren teröristlere EYP ve bomba hazırlama eğitimleri verdiği kaydedildi.

Gri kategoride aranan Mehdi Uysal etkisiz hale getirildi! Gri kategoride aranan Mehdi Uysal etkisiz hale getirildi! İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 'Terörden Arananlar Listesi'nde 500 Bin TL’ye kadar ödülle Gri kategoride aranan Zagros Cudi kod adlı Mehdi Uysal etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Turuncu ve gri kategoriye bir çizik daha Turuncu ve gri kategoriye bir çizik daha Siirt Pervari ilçesi Herekol Dağı bölgesinde dün etkisiz hale getirilen 5 teröristten birinin arananlar listesinde turuncu kategoride yer aldığı belirlendi.