Karslılar sabaha bembeyaz uyandı. Kars’ta gece başlayan ve sabah erken saatlerde de etkisini artıran kar yağışı etrafı bir anda beyaza bürüdü. Sabah erken saatlerde dışarı çıkan vatandaşlar ise kar sürprizi karşılaştı.


Kars’ta gece başlayan ve sabah erken saatlerde de etkisini artıran kar yağışı etrafı bir anda beyaza bürüdü​
Kars
’ta etkili olan güneşli ve sıcak hava yerini kar yağışına bıraktı. Gece aralıklarla yağan kar, sabah saatlerinde etkisini artırdı. Yoğun kar yağışından dolayı kısa sürede her taraf beyaza bürünürken, kar altında yürüyen vatandaşlar ise ıslanmaktan kurtulamadı.KAR YAĞIŞI ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE DE ETKİLİ OLACAK

Kar yağışının etkili olduğu kentte vatandaşlar kışın geldiğini belirtti.

Kars’ta kar yağışının tarihi mekanlarla birleşmesi ise ortaya kartpostal görüntüler çıkardı. Kar yağışının önümüzdeki günlerde de etkili olacağı öğrenildi.
Kars'ta dereler dondu hava eksi 12'yi gördü Kars'ta dereler dondu hava eksi 12'yi gördü Kars'ta termometreler gece eksi 12 dereceyi gösterirken, dereler ve araçların camları buz tuttu.
Sarıkamış'ta hava sıcaklığı -10 dereceye düştü Sarıkamış'ta hava sıcaklığı -10 dereceye düştü Kars'ın ilçesi Sarıkamış’ta, hava sıcaklıkları önemli ölçüde düştü. Yağan kar yağışı ve soğuk hava sonrası kırağı oluştu. Yoğun sisin etkili olduğu ilçede, ağaç ve bitkiler kırağı tuttu.