Yurdun kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu, Edirne, Sakarya, Kars, Ardahan çevreleri ile Trabzon, Rize ve Artvin’in iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı güney ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

BUGÜN HAVA SICAKLIKLARI

İstanbul'da bugün sıcaklık, 33 derece civarında seyredecek. Ancak salı günü sıcaklıkta düşüş bekleniyor. 

Ankara'da sıcaklık gölgede 35 dereceyi bulurken 37 derece olan İzmir'de rüzgarlar pazartesi ve salı günü oldukça şiddetlenecek. 

Antalya'da nem artmaya devam ediyor. Bölgede hissedilen sıcaklık 40 dereceyi buluyor.   

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Az bulutlu ve açık 35
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 33
İzmir: Az bulutlu ve açık 32
Adana: Az bulutlu ve açık 36
Antalya: Az bulutlu ve açık 31
Samsun: Parçalı ve az bulutlu 30
Trabzon: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu, kuzey ilçeleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 33
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 42

Eyyam-ı bahur geliyor. Sıcaklıklar 40 dereceyi aşacak: Uzman isimden kritik uyarı Eyyam-ı bahur geliyor. Sıcaklıklar 40 dereceyi aşacak: Uzman isimden kritik uyarı Yılın en sıcak günleri kapıda…Her yıl temmuz ayının sonu ile ağustos ayının başında eyyam-ı bahur yaşanıyor. Meteoroloji uzmanı Hüseyin Toros sıcaklıkların 40 dereceyi bulacağını belirterek 10.00-16.00 saatleri arasında dışarı çıkılmamasını söyledi.