Belediye Zabıtasının 190. Kuruluş Yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinliklerin başlangıcı Taksim Atatürk anıtı önünde gerçekleştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan Zabıta Müdürleri, Birim Amirleri ile İlçe Belediye Zabıta Müdürlerinin ve çok sayıda zabıta personelinin hazır bulunduğu alanda Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasının ardından başlayan tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

Tören sonrasında zabıta ekipleri, vatandaşlara ve turistlere kırmızı karanfiller dağıttı. Taksim’deki törenin ardından ikinci bir tören de Unkapanı İMÇ Çarşında bulunan İstanbul’un İlk Belediye Başkanı Hızır Bey Çelebinin kabri başında yapıldı.

Tören, Hızır Bey Çelebinin kabri başında Kuran-ı Kerim ve duaların okunmasıyla sona erdi. Zabıta Haftası münasebetiyle 1-7 Eylül tarihleri arasında Okçuluk Turnuvası, Futbol Turnuvası, Zabıta Pikniği ve Geleneksel Zabıta Yemeği gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek.