Yağışlar, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Kırklareli, Yozgat, Nevşehir, Kırşehir, Aksaray, Artvin, Ardahan, Isparta, Burdur, Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinde etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Kırklareli, Yozgat, Nevşehir, Kırşehir, Aksaray, Artvin ve Ardahan çevrelerinde görülecek yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Isparta, Burdur, Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığı iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak, Türkiye genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Hatay çevreleri ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek. 


KUVVETLİ YAĞIŞ 
Yağışların; Isparta, Burdur, Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğine dikkat çeken Meteoroloji yetkilileri, yıldırım, yerel su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini duyurdu. 


BAZI İLLERDE HAVA DURUMU 
İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı. (29) 
ANKARA: Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (31) 
İZMİR: Parçalı bulutlu. (32) 
ADANA: Parçalı bulutlu. (32) 
ANTALYA: Parçalı, iç kesimleri yer yer çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde Korkuteli, Elmalı, İbradı, Akseki ve Gündoğmuş ilçeleri kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı. (28) 
SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak yağışlı. (27) 
VAN: Az bulutlu ve açık. (30) 
ERZURUM: Parçalı bulutlu. (31) 
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık. (39) 


BÖLGELERDE HAVA DURUMU 
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu, Kırklareli, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi ve Balıkesir ile Çanakkale'nin doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
EGE: Parçalı, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, İç Ege'nin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 
AKDENİZ: Az bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz'in iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Isparta ve Burdur çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 
İÇ ANADOLU: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin batısı ile Yozgat, Kırşehir, Nevşehir ve Aksaray çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, iç kesimleri ile Düzce çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. 
ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin çevreleri yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek. 
DOĞU ANADOLU: Bölgenin kuzeyinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık olacak.