Kaza, dün öğlen saatlerinde Yakuplu Mahallesi Hürriyet Bulvarı'nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sürücüsü öğrenilemeyen 34 ZS plakalı araç yolda seyir halindeyken 34 BM plakalı araç sağ şeritten sola dönmek istedi. Bu sırada 34 ZS plakalı araç da durmayarak diğer sola dönüş yapan araca çarptı. Kaza sonrası araçlardan birisi çarpmanın etkisi ile savrularak kaldırıma çıktı. Kaldırımdan o sırada yayanın geçmemesi faciayı önlerken kazaya karışan diğer araç yol kenarındaki araç satış ofisinin otoparkında park halindeki bir araca çarptı. Çevredeki vatandaşlar tarafından olay yerine 112 ve polis ekipleri çağrıldı. Kaza da hafif yaralanan vatandaşlardan birisi ambulansa kaldırılırken kazaya karışan araçlar otoparka çekildi. 

Otoparkında bulunan aracı zarar gören esnaf ise yaşananları aktararak, "Allah'tan yaya çarpma durumu olmadı. Bu yolda esnaf olarak da şikayetçiyiz her gün kaza oluyor" dedi. 

KAZA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA
Kaza anı güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, aracın sola dönmek istemesi ve hızla gelen diğer aracın ise çarparak yol kenarına savrulduktan sonra otoparktaki araca çarpması görülüyor.