Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, Marmara Bölgesi'ndeki 4 ilde öğle saatlerine kadar sağanak yağış tahmin ediliyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bölge genelinde parçalı, doğusunda yer yer çok bulutlu hava öngörülüyor.

İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde öğle saatlerine kadar sağanak yağış bekleniyor.

Sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği bölgede, rüzgar kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

İŞTE BÖLGE BÖLGE SON DURUM

Marmara Bölgesi'nde hava serinliyor. Poyrazla sıcaklık 30'lardan 22-24 dereceye düşecek. 

GÖK GÖRÜLTÜLÜ SAĞANAK GEÇİŞLERİ

İç Anadolu'da sert esen karayel sıcaklığı 5 derece düşerecek. Eskişehir 20, Kayseri 25, konya 27 derece. Bölgede gök gürültülü sağanak geçişleri bekleniyor.

Ege'de sıcaklık hala yüksek ama rüzgar geçtiğimiz günlere göre biraz serinlik sağlayacak. Bodrum ve Denizli 30, Afyon 23 derece. 

Akdeniz ve Güneydoğu'da ise sıcaklık düşüşünden fazla etkilenmeyecek. Bölgede hava sıcak, ve çöl tozu birikimi var. Adana, Gaziantep ve Diyarbakır 32 derece. 

OLUMSUZLUKLARA DİKKAT!

Karadeniz'de Zonguldak, Kastamonu, Samsun, Trabzon hattı boyunca, bölgenin büyük bölümünde ve Doğu Anadolu'da gök gürültülü kuvvetli sağanak geçişleri olumsuzluğa neden olabilir.

Karadeniz serinliyor. Bolu 18, Samsun 16, Trabzon 17, Erzurum 18 derece.