Esenyurt’ta yaşayan vatandaşlar ve çocuklar bulantı, kusma, ishal, ateş gibi şikayetlerle hastanelere akın etti. 

Tedavilerinin ardından taburcu edilen vatandaşların ardından, başka kişilerin de aynı sorunla hastaneye gitmesi üzerine içme suyunun incelenmesi için durum İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bildirdi. İçme sularından numune alan ekipler örnekleri test için laboratuvara götürdü.

İÇME SUYUNA LAĞIM SUYU KARIŞMIŞ

Bir hasta yakını ise doktorun kendilerine şebeke suyuna lağım suyu karıştığından şüphelendiklerini ve bir süre tedbir amaçlı hazır sulardan tüketmelerini tavsiye ettiğini söyledi.

Rahatsızlanan çocuklardan birinin yakını olan Hamza Barlıt, “Çocuğu mide bulantısından dolayı getirdik. Doktorlar içerde içme suyuna lağım suyunun karıştığını söylediler. Ondan dolayı birkaç gündür böyle şikayetler varmış. İçme suyu içmeyin dışarıdan hazır su için dediler. Serum bağladılar bekliyoruz. Çocuk müşahade dolu. Hepsinde serum bağlı hepsi de bu şikayetten dolayı gelmiş. Acildeki doktor söyledi bize böyle bir salgın varmış. Su temizlenmiş ama hala devam ediyormuş, siz tedbir amaçlı hazır su için dedi” şeklinde konuştu.

“BÜTÜN ÇOCUKLAR AYNI ŞİKAYETLE GELİYOR”

Çocuğu rahatsızlanan Murat Yağcı ise ”Çocuğumu ishal şikayetle getirdik. Her hangi bir şey de vermedik. Sabah 10-11 civarı başladı. Farklı bir şey yemedi sadece mama veriyoruz. İSKİ suyu çeşme suyu kullanıyoruz. Bize sudan dolayı zehirlenmeyle ilgili bilgi gelmedi. Şimdi bakıyorum bütün çocuklar aynı şikayetle geliyor. Biz de ondan şüpheleniyoruz.” dedi.

Amasra'da mide bulantısı ve ishal vakalarının artması üzerine içme suyu şebekesinde inceleme başlatıldı Amasra'da mide bulantısı ve ishal vakalarının artması üzerine içme suyu şebekesinde inceleme başlatıldı Bartın'ın Amasra ilçesinde karın ağrısı, mide bulantısı ve ishal vakalarının artması üzerine içme suyu şebekesinden numune alındı.

 

İçme suyunda kimyasal atık krizi! 30 kişi hastanelik oldu İçme suyunda kimyasal atık krizi! 30 kişi hastanelik oldu Bolu'da bir köyde 30 kişi kusma ve ateşlenme nedeni ile hastaneye kaldırıldı. Sudan kötü koku geldiğini söyleyen köylülerin iddiası ise kimyasal atıkların suya karışması...