Olay, Karasu ilçesine bağlı Azizye Mahallesi'nden geçen Küçükboğaz Gölü kenarındaki restoranda meydana geldi. Personel, gölde yavru bir yunus balığı gördü. Gözlerine inanamayan personel, durumu işletme sahipleri Hüseyin ve İsmail Şentürk'e bildirdi. İsmail Şentürk, hiç tereddüt etmeden suya girip balığı bulunduğu yerden çıkardı. Ardından kucağına 200 metre taşıyarak Karadeniz'e bıraktı. Böylelikle balığın hayatını kurtardı.

KOŞA KOŞA GÖTÜRDÜ

İsmail Şentürk "Deniz ile gölün birleştiği bir nokta var. Oradan göle geçmiş. Sazlıkların arasında dolaşıyordu. Kucağıma alıp koşa koşa denize götürdüm. 10 dakika kadar tuzlu suda müdahale ettik. Sonra kendine geldi" diye konuştu.

"İLK BAŞ İNANAMADIK"

Hüseyin Şentürk de şunları aktardı: Çalışan arkadaşımız 'Gölde yunus balığı var' deyince inanmadık. Heyecan ve merakla göle koştuk. Kardeşim hemen suya girdi. Onun sayesinde kurtuldu.

 

Didim sahilinde ölü yunus bulundu Didim sahilinde ölü yunus bulundu Aydın'ın Didim ilçesinde sahile ölü yunus vurdu.
Saros Körfezi'nde yunuslar görüntülendi Saros Körfezi'nde yunuslar görüntülendi Ege Denizi'nin kuzeydoğusunda Edirne sınırlarında yer alan Saros Körfezi'nde görüntülenen yunuslar görsel şölen sundu.
Böyle vahşet görülmedi! Yunus kafasından vurularak öldürüldü Böyle vahşet görülmedi! Yunus kafasından vurularak öldürüldü Muğla'nın Bodrum ilçesinde yetişkin bir yunus balığı ölü halde sahile vurdu. Yunusun kafasından vurularak öldürüldüğü tahmin ediliyor.