Marmara'nın doğusu için Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden uyarı geldi. Açıklanan uyarıda söz konusu bölgede şiddetli yağışın gerçekleşeceği bildirildi.

Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli, gök gürültülü sağanak 

Son meteorolojik değerlendirmelere göre Marmara'nın doğusunda hafta başından bu yana aralıklarla devam eden gök gürültülü sağanağın, bu gece saatlerinden sonra tekrar etkisini artıracağı aktarılan açıklamada, yağışların Kocaeli'de yerel kuvvetli (21-50 kg/m2), Kocaeli'nin Kandıra ve Kartepe ilçeleri ile Sakarya çevrelerinde yer yer çok kuvvetli (51-85 kg/m2) olacağının tahmin edildiği belirtildi.

Açıklamada, yağış nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, kuvvetli rüzgar, dolu, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji uyardı: Şiddetli yağışlar devam edecek Meteoroloji uyardı: Şiddetli yağışlar devam edecek Meteoroloji Genel Müdürlüğü bir kaç gündür etkili olan ve Düzce'de sel felaketine yol açan şiddetli sağanak yağışların; Düzce, Zonguldak, Bartın, Sakarya, Kocaeli ve Kastamonu'da devam edeceğini bildirdi.