Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzeyli, zamanla Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Az bulutlu 35
İstanbul: Az bulutlu ve açık 33
İzmir: Az bulutlu ve açık 39
Adana: Az bulutlu ve açık 38
Antalya: Az bulutlu ve açık 41
Samsun: Parçalı bulutlu 31
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra ve akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 39

Meteorolojiden sağanak uyarısı Meteorolojiden sağanak uyarısı MGM'den elde edilen verilere göre, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Van’ın doğu kesimlerinde kuvvetli, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde çok kuvvetli yağış gerçekleşmesi öngörülüyor.

Meteoroloji'den sağanak ve sıcaklık uyarısı Meteoroloji'den sağanak ve sıcaklık uyarısı Meteoroloji son dakika: 13 Temmuz 2021 hava durumu raporu belli oldu. Tahminlere göre; Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'da sağanak yağış beklenirken, yurdun birçok kısmında ise sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.