Meteoroloji verilerine göre, kuzey ve iç kesimlerDE parçalı, yer yer çok bulutlu hava olması öngörülüyor. Marmara’nın doğusu, (Çorum, Gümüşhane ve Bayburt hariç) Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı ve Orta Toroslar mevkii ile Burdur çevrelerinin ise yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi beklenirken, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLER,NDE SEYREDECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli, öğle saatlerinden sonra Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 29
İstanbul: Parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklarla yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
İzmir: Az bulutlu ve açık 34
Adana: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeyi parçalı bulutlu 35
Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu 32
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
Erzurum: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 29
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 40

Sıcak havaya dikkat! Sağlıklıyı bir, hastayı bin çarpıyor Sıcak havaya dikkat! Sağlıklıyı bir, hastayı bin çarpıyor Hipertansiyon, diyabet, kalp damar ve organ yetmezliği gibi kronik hastalıkları olanların güneş ve sıcaktan daha fazla etkilendiğini belirten uzmanlar, özellikle 11-16 saatleri arasında dışarıda güneş altında durulmaması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor.