Türkiye’nin en sıcak illerinden olan Aydın’da hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üstüne çıkmaya başlarken Aydın, Ağustos ayına rekor sıcaklıklarla başladı. İl genelinde yaşanan sıcaklar hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken, sıcaktan bunalan bazı vatandaşlar da Atatürk Kent Meydanı’nda bulunan süs havuzunda elini yüzünü ıslatarak serinlemeye çalışıyor.

44 DERECEYİ GÖRDÜ

Atatürk Kent Meydanı'nda bulunan termometre 44 dereceyi gösterince vatandaşlar sığınacak yer aradı. Sıcaktan bunalan vatandaşlar çareyi gölge alanlarda bulurken, pek çok vatandaş da serinlemek için dondurma ve soğuk su gibi serinletici içecek ve yiyeceklere yöneldi. Haftanın ilk gününe rekor sıcaklık ile başlayan Aydın, ikinci gününde de rekor kırdı.

YANGINLARA KARŞI DUYARLI OLALIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilerine göre, il genelinde sıcaklıkların mevsim normallerine düşmesi beklenirken, yetkililer artan sıcaklar ile birlikte oluşabilecek yangınlara karşı vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.

4 YIL SONRA REKOR

Aydın Valiliği tarafından yapılan açıklamada 13 Ağustos 2017 günü 43 derece ile en sıcak günü yaşayan ilin 4 yıl sonra 44 derece sıcaklıkla en sıcak günün rekoru kırıldığı belirtildi. Valilik tarafından yapılan açıklamada ayrıca artan hava sıcaklıklarının orman yangını için ciddi risk oluşturduğu vatandaşların uyarılara dikkate alması istendi.

Aydın'da sıcaklık rekoru kırıldı! Valilik yangınlara karşı uyardı Aydın'da sıcaklık rekoru kırıldı! Valilik yangınlara karşı uyardı Türkiye’nin en sıcak illerinden olan Aydın, Ağustos ayına sıcaklık rekoru ile başladı.

'Eyyam-ı bahur' sıcakları İstanbul'u vurdu! 15 gün sürecek 'Eyyam-ı bahur' sıcakları İstanbul'u vurdu! 15 gün sürecek Eyyam-ı Bahur sıcakları İstanbul'da etkisini göstermeye başladı. Neredeyse asfaltı bile eriten sıcakların yaklaşık 15 gün boyunca etkisini sürdürmesi bekleniyor.