Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Güney kesimlerde yer yer mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Akdeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı, Kuzey Ege kıyıları Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Az bulutlu 31
İstanbul: Parçalı bulutlu 30
İzmir: Az bulutlu ve açık 33
Adana: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 35
Antalya: Az bulutlu ve açık 37
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 38

Meteoroloji il il uyardı! Sağanak geliyor Meteoroloji il il uyardı! Sağanak geliyor Meteoroloji'nin son dakika değerlendirmesine göre; Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yağışların, Ordu ve Giresun çevresinde kuvvetli olacağı öngörülüyor.

Meteoroloji saat vererek uyardı! İstanbul'da sağanak bekleniyor Meteoroloji saat vererek uyardı! İstanbul'da sağanak bekleniyor Meteoroloji'den yapılan son dakika açıklamasına göre; Marmara, İç Ege, Orta Karadeniz kıyıları ile Eskişehir, Kars ve Ardahan çevrelerinde gün içerisinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor.