Kırıkkale'nin Sulakyurt ilçe sınırında jandarma ekiplerince yol kontrol denetimlerinde sürücü ve yolcuların GBT (Genel Bilgi Toplama) sorgulaması yapıldı.

Sulakyurt ilçesine ticari taksi ile giden V.D’nin (70) Covid-19 PCR testinin pozitif olduğu GBT sorgusunda tespit edildi. Jandarma, durumu İl Salgın Denetim Merkezi ekiplerine bildirdi. Kontrol noktasına gelen ekipler, V.D’ye 4050 lira idari para cezası uyguladı. Buradaki işlemlerin ardından V.D, yurtta karantinaya alındı.

Ticari taksi sürücüsü de pozitif yolcuyla aynı ortamda bulunduğu gerekçesiyle temaslı duruma düşerek evinde karantinaya alındı.

Pozitif gelin kabus oldu Pozitif gelin kabus oldu Denizli’deki düğünden bir gün sonra Covid-19 testi pozitif çıkan gelinin ardından damat ile birlikte düğüne katılan 23 kişi daha karantinaya alındı.

Korona pozitif hasta otele kayıt yaptırdıi yakalandı Korona pozitif hasta otele kayıt yaptırdıi yakalandı Kırıkkale'de otel odasında tespit edilen korona virüs hastası bir vatandaş ile otel işletmecisine 4 bin 50'şer lira idari para cezası uygulandı.