Hakkari'de doğumunu sezeryan ile gerçekleştiren talihsiz kadın, ameliyat sonrası öldü. Vefat eden kadının eşi, karısının doktor ihmali sebebiyle hayatını kaybettiğini idiia etti.

SERVİSE ALINDIĞINDA FENALAŞTI
Alınan bilgiye göre, Fatma Gülbay pazartesi günü normal doğum için hastaneye gitti. Gülbay'ın yapılan tetkikler sonucu sezaryenle doğum yapmasına karar verildi. Bir erkek evlat dünyaya getiren kadın, servise alındığında fenalaştı. Müdahale edilen Gülbay, doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. Fatma Gülbay’ın cenazesi sabah saatlerinde otopsi işlemleri için Van'a gönderildi.

"DOKTOR İHMALİNDEN ÖLDÜ"
Doğum sonrası hayatını kaybeden Fatma Gülbay’ın eşi Kerem Gülbay, “Eşimi normal doğum için hastaneye getirdim. Doğumhaneye alınınca sezaryenle doğumu yaptılar. Çocuğum doğumdan sonra kuvöze alındı. Eşimi ise bizzat ailemle birlikte servise aldık. O dakikaya kadar eşim iyiydi. Bizden su istedi. Bizimle konuştu fakat 5 dakika sonra fenalaştı. Tekrardan ameliyathaneye alındı. Doktorlar 3 saat boyunca müdahale etti fakat kurtaramadılar” dedi.
Olayda doktorların ihmali olduğunu düşündüklerini anlatan Kerem Gülbay, suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.
Hastane yetkilileri ise, konuyla ilgili geniş çaplı araştırma başlatıldığını ve gelen otopsi sonuçları sonrası açıklama yapılacağını bildirdi.

Doğumda iki kez kalbi duran kadın hayata döndü ancak yatağa bağımlı hale geldi Doğumda iki kez kalbi duran kadın hayata döndü ancak yatağa bağımlı hale geldi Zonguldak’ta doğum sırasında iki kez kalbi duran Zehra Kıyar, doktorların başarılı müdahalesiyle yeniden hayata döndü. 5 buçuk ay yoğun bakımda kalan kadın, evde yatağa bağımlı şekilde tedavi görüyor. Eşine bakabilmek için ücretsiz izne ayrılan Hüseyin Kıyar ise, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Genç kadın doğumdan sonra hayatını kaybetti, polis eşi gözyaşlarına boğuldu Genç kadın doğumdan sonra hayatını kaybetti, polis eşi gözyaşlarına boğuldu Antalya’da sezaryenle doğum için gittiği özel hastanede fenalaşarak başka bir özel hastaneye sevk edilen genç kadın, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Genç kadının ihmal iddiasında bulunan polis memuru eşi savcılığa suç duyurusunda bulunurken, annesi ise morg bahçesinde uzun süre gözyaşı dökerek ağıt yaktı.