Tunceli'de meydana gelen olayda torbaya konularak ölüme terk edilen 6 köpek yavrusu polisler tarafından kurtarıldı. Ana Fatma mevkisinde yürüyüş yapan bir vatandaş, torba içerisinden köpek sesi geldiğini fark etti. İhbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri, ağzı bağlı torbayı açarak 6 köpek yavrusunu çıkardı.

İl Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirilen köpekler, veteriner tarafından tedavi edilerek koruma altına alındı. Veteriner Baran Kar, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayvanların genel sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Köpeklerin uzun süre aç kaldığını belirten Kar, "Hem Tunceli Valiliği kanadından hem de Doğa Koruma ve Milli Parklar olarak hayvanların tüm genel bakımını ve beslenmesini üstleneceğiz." dedi.

Sokak köpeklerini korumak istedi, silahla yaralandı Sokak köpeklerini korumak istedi, silahla yaralandı Bursa'nın Gemlik ilçesinde bir kişi, sokak köpeklerini korkuttuğu iddiasıyla tartıştığı şahıs tarafından silahla vurularak yaralandı.

Köpekler Covid’i hızlı testlerden daha iyi tespit ediyor Köpekler Covid’i hızlı testlerden daha iyi tespit ediyor Köpeklerin, Covid’i hızlı testlerden daha iyi tespit ettiği ifade edildi. Enfeksiyonu yüzde 94 doğruluk oranıyla bulan köpeklerin havaalanlarına, iş yerlerine ve kamusal alanlara yerleştirilmeleri planlanıyor.