Erzurum’un Pasinler ilçesinde oturan 3 çocuk annesi Münevver Samancı, 9 Eylül Perşembe günü yeni aldığı düdüklü tencerede çocuklarına çorba pişirmek istedi.

DÜDÜKLÜ TENCERE PATLADI

Tencereyi ocağa koyduktan bir süre sonra meydana gelen patlamada Samancı'nın yüzünün büyük kısmı, gözleri, kolu ve vücudunun çeşitli yerlerinde 2. ve 3. derece yanıklar oluştu.

HASTANEYE KALDIRILDI

Yanan bölgelere soğuk suyla müdahale eden Samancı, Pasinler Devlet Hastanesinden sevk edildiği Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezinde tedaviye alındı.

“OLAYIN ETKİSİYLE ŞOKA GİRDİM”

Tedavisi süren Münevver Samancı,  yeni aldığı tencerede ilk yemeğini pişirirken kapağın fırladığını ve hafif şekilde yaralandığını söyledi. Aynı tencerenin çorba pişirirken bu kez patlamasıyla ağır yaralandığını ve tencere kapağının omuzuna çarptığını ifade eden Samancı, "Mercimek çorbası pişiriyordum, yemeğin başındaydım, aniden patlama oldu. Olayın etkisiyle şoka girmiştim" dedi.

“PATLAMA SONRASI PSİKOLOJİM BOZULDU”

Düdüklü tencere kullanırken çok dikkatli olunması gerektiğini söyleyen Samancı, şöyle konuştu: "Günlerdir hastanedeyiz, yanık tedavisi görmek çok zor. Allah kimseye böyle sıkıntılar vermesin. Patlama sonrası psikolojim çok bozuldu. O an perişan haldeydim. Tencere patladıktan sonra yere düştüm, lavaboya gidip yüzüme soğuk su döktüm. Sonra çocuklarım ve eşim gelince hastaneye gittik. İyi ki soğuk suyla ilk müdahaleyi yapmışım yoksa yanıklarım çok daha derin olabilirdi."

Norveç'teki genel seçimleri 'sol' kazandı Norveç'teki genel seçimleri 'sol' kazandı Kuzey Avrupa ülkesi Norveç'te dün gerçekleştirilen genel seçimleri İşçi Partisi lideri Jonas Gahr Stoere'un liderliğinde sol blok kazandı.

PCR testi zorunluluğu aşıda hız kazandırdı PCR testi zorunluluğu aşıda hız kazandırdı Aşı olmayan vatandaşlara birçok alanda PCR testi zorunluluğu getirilmesi, aşılama çalışmalarına hız kazandırdı.

Direksiyon başında epilepsi nöbeti geçirince kaza yaptı Direksiyon başında epilepsi nöbeti geçirince kaza yaptı ​Erdek’te epilepsi nöbeti geçiren sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, önce 1 araca ardından trafik tabelasına, 2 ağaca ve kaldırıma çarptı. Çarpmanın etkisiyle ters dönen araçtan sürücü ile yanında bulunan 2 çocuğu, kendi imkanlarıyla otomobilden çıkarak tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı.