Trabzon’da 4 aydır kayıp olan 18 yaşındaki Ayşenur Taşdelen’in ailesi müjdeli haber bekliyor. Genç kızdan hiçbir haber alamayan gözü yaşlı ailesinin tek isteği kızlarının bulunması.

4 AYDIR HABER ALAMIYORLAR

Trabzon Ortahisar’da Halk Eğitim Merkezine giderken geçtiğimiz 24 Mayıs’ta sırra kadem basan Ayşenur Taşdelen’den hiçbir haber alınamıyor. Ayşenur Taşdelen’in Erzincan’da yaşayan ailesi kayıp kızlarının bulunması için çalmadık kapı bırakmadıklarını kaydetti.

“BENİM KARDEŞİMİN RUHSAL SORUNLARI VAR”

Babasının yüzde 50, annesinin ise yüzde 85 engelli yataktan kalkamadığı ifade eden Ayşenur Taşdelen’in ablası Sefanur Taşdelen (21) yaşanan olayı şöyle anlattı: “Benim kız kardeşimin ruhsal sorunları ve adaptasyon problemi var. Kız kardeşim hastalığından dolayı sürekli kaçmaktaydı. Geçen sene kaçtıktan sonra İstanbul Ümraniye’de bulundu. Orada İstanbul’da Çocuk Esirgeme Kurumuna verildi.” dedi.

“SESİMİZİ DUYUN KARDEŞİMİ BULALIM”

Kardeşinin ailesine yakın olması için sevkini Trabzon’a istediklerini belirten Taşdelen, “Bize yakın olsun diye Trabzon’a sevkini istedik. Trabzon’da 1,5 yıl kaldıktan sonra 24 Mayıs 2021 tarihinde kız kardeşim Halk Eğitim Merkezine götürüldüğü sırada kayboluyor. Kız kardeşimi gören, duyan kim varsa en yakın güvenlik noktasına haber vermesini istiyorum. Herkesten istediğimiz sesimizi duyun, duyurun, kardeşimi bulalım. Kız kardeşimin sağlık sorunları olduğu için rahatlıkla insanlara inanabilir, kandırılabilir. 4 aydır hiçbir haber yok.” dedi.

“YALVARIYORUM SESİMİ DUYUN”

Kardeşinin bulunması için yardım isteyen gözü yaşlı abla, “Kaybolduğu gün Trabzon’da sadece bir pazar yerine girişi var çıkışı görünmüyor. Güvenlik kameraları hep kontrol edildi. Hiçbir sonuç elde edilemedi. Kız kardeşim sanki buhar oldu, yalvarıyorum sesimi duyun, kardeşimi bulun. Kız kardeşim anlayış bozukluğu yüzünden rahatlıkla insanlara kanabilir. Kardeşim görüldüğünde rahatlıkla fark edilebilir. Kilosu, boyu nedeniyle açık tenli, 90 kilo aralığında. Görenler tanıyabilir. Türkiye’ye sesleniyorum kardeşimi bulalım, 24 Mayıs’tan buyana hiçbir ses seda yok. Yalvarıyorum özel ekip kurulsun kardeşim bulunsun.” açıklamasında bulundu.

EKİPLER TARAFINDAN ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Öte yandan, kayıp kızla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı’nın kayıp ilanları kısmında Ayşenur Taşdelen’in eşkâli hakkında şu bilgilere yer verildi: “Kayıp Ayşenur Taşdelen (18), 1.58 boy, 88 kg. Sarışın tenli, kumral saçlı, kahverengi gözlü” Kayıp Ayşenur Taşdelen’in Türkiye genelinde bulunması için çalışmaların çok yönlü olarak sürdüğü belirtildi.

51 milyon lira değerindeki altın klozet 2 yıldır kayıp 51 milyon lira değerindeki altın klozet 2 yıldır kayıp İngiltere Blenheim Sarayı'ndan iki yıl önce çalınan 6 milyon dolar değerindeki altın klozete ilişkin soruşturma hala sürüyor. Bugüne kadar olaya dair 7 kişi tutuklanırken hiç kimse hırsızlıktan suçlanmadı.

Eşini boğarak öldürüp, kayıp ilanı veren koca tutuklandı! Eşini boğarak öldürüp, kayıp ilanı veren koca tutuklandı! Tokat'ta meydana gelen kan donduran olayda karısını boğarak öldüren adam daha sonra kayıp ilanı vermişti. Cinayetin ortaya çıkmasının ardından mahkemeye sevk edilen katil koca tutuklandı.

Kursa gitmek için evden çıkıp kayıplara karışan Batu'dan iyi haber Kursa gitmek için evden çıkıp kayıplara karışan Batu'dan iyi haber Bursa’da kursa gitmek için evden çıkan Batu Sırmaoğlu’ndan (13) bir daha haber alınamamıştı. Sırmaoğlu 7 saat sonra bulunarak ailesine teslim edildi.