Adana’nın Kozan ilçesinde 9 gündür kayıp olan zihinsel engelli gen için arama kurtarma ekipleri çalışma başlattı.

ARAMA KURTMA EKİPLERİ SEFERBER OLDU

11 Eylül Cumartesi günü annesi Fatma Yılmaz’ın jandarmaya kayıp ihbarı ile zihinsel engelli İbrahim Yılmaz'ın (18) bulunması için özel eğitimli köpekler ve ulaşılamayan bölgelerde drone ile Jandarma, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Yüreğir Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (YAKUT), Arama Kurtarma ve Acil Yardım Derneği (SAR), İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ekipleri, Kardeşe Vefa Derneği Arama Kurtarma ekibi (ANDA) arama çalışması başlattı.

HENÜZ BİR İZE RASTLANMADI

Kayıp gencin son olarak bir okul önünde beyaz tişört ve kısa siyah kapri şortla görüldüğü belirtildi. Kozan Barajı ve çevresi ile Turgutlu, Gedikli ve Düzağaç mahallelerinde yapılan arama çalışmalarında henüz bir ize rastlanmadı.

“ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”

Arama kurtarma gönülleri, "Jandarma ekipleri ile çalışmalar yapıyoruz. Dağlarda arama yaptık. Gördüğümüz çobanlarla konuştuk. Şimdi evlerde ve araçlarda bilgilendirme yapıyoruz” dedi.
Kurtarma ekibinde yer alan Cumali Polat, daha önce arama yapılan bölgeler dışında Gedikli mevkiinde arama yaptıklarını belirterek, "Henüz bir ize rastlamadık. Sağ salim engelli kardeşimizi ailesine kavuşturmak için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

“YAŞADIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

Havadan drone, karadan da hassas burunlu köpeklerle arama yürütülürken, jandarma ekipleri kayıp gencin fotoğrafını vatandaşlara gösterip görüp görmediklerini sordu. Yüreğir Belediyesi Arama Kurtarma ekibi sorumlusu Turgut Savaş Ursavaş, “18 yaşında adli dengesi yerinde olmayan İbrahim Yılmaz isimli kardeşimizi arıyoruz. Jandarma ekipleri ve sivil toplum arama kurtarma ekipleri ile ormanlık alanlar tarandı. Hassas burun köpekle aramalarımızı yaptık. Kamera kayıtları inceleniyor. Menfezleri araştırdık. Maalesef sonuca ulaşamadık. En son görüldüğü bölgenin 20 kilometrelik araziyi taradık ama henüz istihbarat gelmedi. Yaşadığını düşünüyoruz. Umarız sağ salim bulur ve ailesine teslim ederiz. Görenlerin de güvenlik güçlerine ulaşması durumunda gencimizi inşallah ailesine kavuştururuz” diye konuştu.

51 milyon lira değerindeki altın klozet 2 yıldır kayıp 51 milyon lira değerindeki altın klozet 2 yıldır kayıp İngiltere Blenheim Sarayı'ndan iki yıl önce çalınan 6 milyon dolar değerindeki altın klozete ilişkin soruşturma hala sürüyor. Bugüne kadar olaya dair 7 kişi tutuklanırken hiç kimse hırsızlıktan suçlanmadı.

Eşini boğarak öldürüp, kayıp ilanı veren koca tutuklandı! Eşini boğarak öldürüp, kayıp ilanı veren koca tutuklandı! Tokat'ta meydana gelen kan donduran olayda karısını boğarak öldüren adam daha sonra kayıp ilanı vermişti. Cinayetin ortaya çıkmasının ardından mahkemeye sevk edilen katil koca tutuklandı.

Kursa gitmek için evden çıkıp kayıplara karışan Batu'dan iyi haber Kursa gitmek için evden çıkıp kayıplara karışan Batu'dan iyi haber Bursa’da kursa gitmek için evden çıkan Batu Sırmaoğlu’ndan (13) bir daha haber alınamamıştı. Sırmaoğlu 7 saat sonra bulunarak ailesine teslim edildi.