Kumluca Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kumluca ilçesinde İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli olduğu öğrenilen H.E. ve M.E.'nin ellerinde bulunan tarihi eserleri piyasaya sürmeye çalıştığı bilgisi üzerine jandarma harekete geçti.

İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü, Kumluca JASAT Komutanlığı ve Kumluca Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından müşterek olarak yapılan operasyonda Roma dönemine ait olduğu ve tarihi eser niteliği taşıdığı değerlendirilen 556 adet sikke ele geçirildi.

Yakalanan şüphelilerle ilgili adli işlem başlatıldığı bildirildi.

Tarihi eser niteliğinde 90 sikke ve 25 obje ele geçirildi Tarihi eser niteliğinde 90 sikke ve 25 obje ele geçirildi Karabük’ün Yenice ilçesinde 3 şüpheli şahsın üzerinde yapılan aramalarda tarihi eser niteliğinde 90 sikke ile 25 obje ele geçirildi.

Antalya'da düzenlenen tarihi eser operasyonunda 232 sikke ve obje ele geçirildi Antalya'da düzenlenen tarihi eser operasyonunda 232 sikke ve obje ele geçirildi Antalya'da düzenlenen tarihi eser operasyonunda 232 sikke ve obje ele geçirildi, bir şüpheli gözaltına alındı.