Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Gebe köyünde ikamet eden Necati Gün (33), iddiaya göre cumartesi sabahı evinden çıktıktan sonra bir daha haber alınamadı. Jandarma ekiplerine kayıp ihbarında bulunulması üzerine köye gelen ekipler, arama çalışması başlattı. Pazar sabahı Yaraşlıyörük köyünde aracı bulunan Gün için bölgeye takviye birlikler gönderildi. Baz istasyonundan alınan Necati Gün'e ait telefon sinyalinin Gebe köyü ile Danişmentli köyü arasındaki ormanlık alanda tespit edilmesi üzerine çalışmalar bu alanda yoğunlaştırıldı.

Arama çalışmalarına Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı 2 asayiş komando timi, Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, AFAD ekipleri de katıldı. Jandarma ekipleri bölgede drone ile havadan görüntü desteği de alırken, Bartın İl Jandarma Komutanlığına bağlı iz takip köpeği Pati de aramalara katıldı.

"Dün sabah başlayan arama çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor"

Bölgede jandarma ekiplerine yardımcı olan Gece Köyü Muhtarı Adnan Alar, “Dün sabah 7 buçuk, 8 itibarıyla Dere köyü mevkiinde Necati Gün’ün aracının bulunup kendisinin olmadığı bize ulaştı. Bu noktadan sonra ilgili komutanlıkla görüşerek bildirdik. Dün sabah başlayan arama çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Bölge tamamen tarama altında, güvenlik kuvvetlerimiz ile kontrol altında çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda sinyalizasyon sistemi üzerinden verilen bu bölgede arama devam ediyor. Şu anda herhangi bir bulgu var mı diye son çalışmalar yapılıyor” dedi.

Kayıp kız bulundu, cinayetteki sır çözüldü Kayıp kız bulundu, cinayetteki sır çözüldü Şanlıurfa'da sokak ortasında öldürülen ve aynı gün kızı da ortadan kaybolan adamın ölümüne ilişkin sır perdesi ortadan kalkarken, kayıp kızı da bulundu.

Dört gündür kayıp olan Tuana Öztürk bulundu Dört gündür kayıp olan Tuana Öztürk bulundu Aydın Nazilli'de 20 Eylül'de kaybolan Tuana Öztürk sonunda ortaya çıktı. 14 yaşındaki kız, doğduğu şehir olan Bursa'da bulundu.