Sabah saatlerinde bir fabrikada meydana gelen olayda, bakım çalışmaları yapan işçiler girme izinlerinin bulunmadığı alanda diğer arkadaşları tarafından baygın halde bulundular.

Azot gazından fenalaştıkları belirlenen iki işçi bulundukları yerden kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Ancak Ali Ekber Demirtaş isimli işçi tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Zehirlenen diğer kişinin ise tedavisi devam ediyor. 

FABRİKADAN AÇIKLAMA GELDİ

Olayın meydana geldiği İstanbul Gübre Sanayi Fabrikası ise yaşanan olayla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, “4 Ekim 2021 tarihinden bu yana üretimin durduğu ve planlı bakım çalışmalarının yapıldığı fabrikamızda, 6 Ekim 2021 tarihinde son derece üzücü bir kaza meydana gelmiştir. Bakım, kontrol ve temizlik çalışmalarının yürütüldüğü esnada dışarıdan hizmet aldığımız firma çalışanın izne tabi ve girmemesi gereken bölgeye girdiğini fark eden İGSAŞ çalışanımız, hızlıca kendilerine müdahale etmek istemiş, fakat her ikisi de gaza maruz kalmışlardır. Emniyet ve sağlık birimlerinin yerinde ve hızlı müdahalesine rağmen, maalesef dışarıdan hizmet aldığımız firma çalışanı arkadaşımız kurtarılamamıştır. Ayakta tedavi edilen İGSAŞ çalışanı arkadaşımızın sağlık durumu iyi. Hayatını kaybeden müteahhit firma çalışanı arkadaşımıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı diliyoruz" denildi.

İspanya açıklarındaki gemide 2 Türk zehirlenerek öldü İspanya açıklarındaki gemide 2 Türk zehirlenerek öldü İspanya açıklarında seyreden Global Lake isimli tankerde Türk kaptan ve bir Türk mürettebatın aralarında olduğu 3 denizci zehirlenerek hayatını kaybetti.

Şarküteri dükkanında korku dolu anlar...Zehirlenip yere yığıldılar Şarküteri dükkanında korku dolu anlar...Zehirlenip yere yığıldılar Bursa'nın Kestel İlçesinde Peynirci Baba isimli şarküteri dükkanında çalışan 4 kişi, jeneratörden sızan gazdan zehirlenerek fenalaştı.

30 kişinin zehirlendiği olayda gizem çözüldü 30 kişinin zehirlendiği olayda gizem çözüldü Bolu’da geçtiğimiz hafta bir grup köy halkı zehirlenme şikayetiyle hastanelere akın etmişti. Tedavi edilen vatandaşlar evlerine dönerken, zehirlenmelerinin kaynağı içme suyu çıktı!