Baş dönmesi şikayeti ile hastaneye götürülen 3 yaşındaki Arif Kahraman’ın beyninde, tümör olduğu tespit edildi. 10 aydır hayat mücadelesi verdiğini belirten annesi, yetkililerden yardım istiyor.

KÖTÜ HUYLU TÜMÖR TEŞHİSİ KONULDU

Ümraniye’de yaşayan Büşra ve Yasin Kahraman çiftinin 3 yaşındaki oğlu Arif Kahraman, ailesi tarafından baş dönme ve yürüme şikayeti ile Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Yapılan tetkikler sonucu Arif Kahraman’a yetişkinlerde rastlanılan ve 100 bin kişiden 10 kişide nadir görülen ‘Glioblastoma’ kötü huylu tümör teşhisi konuldu. Doktorlar aileye, nadir görülen bir hastalık olduğunu ve tümörün 3 yaşındaki Arif Kahraman’ın beyninin tamamını kapladığını söyledi. Oğlu Arif Kahraman’ın 10 ay hastanede yaşam mücadelesi verdiğini belirten Büşra Kahraman, yetkililerden yardım istiyor.

“100 BİN KİŞİDE 10 KİŞİDE GÖRÜLEN BİR TÜMÖRMÜŞ”

Anne Büşra Kahraman, “Ocak ayından yürüme ve baş dönmesi şikayetiyle Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi’ne başvurduk. Hastanede çocuğumun tomografi ve MR’ı çekildi. Çocuklarda nadir görülen 4’üncü evre yetişkin Glioblastoma tümörü olduğu teşhisi konuldu. Patoloji bölümünden çocuğumun başından parça aldılar. Tümör sinir sisteminde olduğu için omurilik suyunun akmadığı tespiti yapıldı. Oğlumda görülen tümör yetişkin tümörü olarak yüz bin kişide 10 kişide görülen bir tümörmüş” diye konuştu.

“DOKTORLAR OĞLUMUN ÖLECEĞİNİ SÖYLEDİ”

Acılı anne Büşra Kahraman konuşmasının devamında, “Arif, kemoterapiye yanıt vermediği için akıllı haplarla bir ay ışın tedavisi uygulandı. Haziran ayında tümörün büyümesi nedeniyle bilinci kapandı ve yoğun bakıma kaldırıldı. Tümör beyninin büyüklüğü kadarmış. Oğlum 10 aydır yaşam mücadelesi veriyor. Yetkililere sesleniyorum, oğluma bir ses bir umut olsunlar. Doktorlar oğlumun öleceğini söylediler ama oğlum mücadele ediyor. Belki ameliyatı da kaldıracak ve kurtulacak. Ameliyat sonrası sakat da kalsa, başımın üstünde yeri var. Ben onu pamuklara sarar gene de bakarım” dedi.

Tümör alınmazsa kör olacaktı! Akvaryum balığına göz ameliyatı Tümör alınmazsa kör olacaktı! Akvaryum balığına göz ameliyatı İskoçya'da 12 yaşında bir kızın yılalrdır beslediği Dotty isimli balığın gözünde bulunan tümör için bir ameliyat gerçekleştirildi. Balığın operasyon geçirmeseydi kör olacağı söylendi.

Selfie çekerken şüphelendi, beyninde tümör çıktı Selfie çekerken şüphelendi, beyninde tümör çıktı Beyin tümörüne bağlı kişilik değişikliği yaşayan ve selfie çekerken kendinde bazı farklılıklar olduğundan şüphelenen Ajda Şengönüller’in beyninde tümör olduğu ortaya çıktı.

Kanser tümörlerini ortadan kaldıran aşı geliştiriliyor Kanser tümörlerini ortadan kaldıran aşı geliştiriliyor Avustralya’da Queensland Üniversitesi’ndeki bilim adamları, kanser tümörlerini ortadan kaldıran, kanserin geri gelmesini de önleyen aşı geliştiriyor.