Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, ruhsat ve sigorta bilgilerini değiştirdikleri araçlarla farklı bankalardan 4 milyon lira kredi çeken, 14 yarı römork aracı da usulsüz şekilde tescil ettikleri belirlenen 11 şüpheli hakkında soruşturma başlatıldı.

3 İLDE YAKALAMA KARARI

Sahtecilik ve Dolandırıcılık Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında şüpheliler hakkında Ankara, İstanbul ve Konya'daki adreslerde arama, yakalama ve gözaltı kararı verildi.

Şüphelilerden 10'u Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince "hayali araç" adı verilen operasyonla yakalandı.

Gözaltına alınan şüphelilerin ifade işlemleri için Ankara Emniyet Müdürlüğüne getirildiği, 1 zanlının yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

9 ilde DEAŞ operasyonu: 22 gözaltı 9 ilde DEAŞ operasyonu: 22 gözaltı Adana ve Ankara'da Cumhuriyet Başsavcılığı'nca DEAŞ'a yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında örgüt üyesi toplam 22 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: Gözaltılar var Samsun'da uyuşturucu operasyonu: Gözaltılar var Samsun'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 17 zanlı gözaltına alındı.