İstanbul’un trafik problemi her geçen büyürken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yapımını durdurduğu Dolmabahçe-Levazım Tüneli’yle ilgili konuştu. İmamoğlu, 70 dakikalık mesafeyi 5 dakikaya indirecek projeyle ilgili “Günde 40-50 bin araç geçecek diye ben niye para harcayayım?” dedi.

İmamoğlu’nun, bitirilmesi hâlinde Taksim, Kabataş, Kâğıthane, Zincirlikuyu, Levent, Etiler ve Ortaköy bölgelerindeki trafiği rahatlatacak projeyle ilgili yaptığı bu açıklaması tepkileri de beraberinde getirdi. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı “AK Parti döneminde yapımı hızla devam eden projede, tünelin 1.400 metrelik kısmının imalatları tamamlanmıştı. Bugüne kadar da yaklaşık 220 milyon TL’lik yatırım yapılmıştı. İstanbul trafiğine âdeta can suyu olacak, özellikle maç günlerinde sıkışan trafiğe nefes aldıracak proje; CHP’li İBB yönetimi tarafından durduruldu” dedi.

İBB ve CHP’liler TÜGVA binasını işgal etti! İBB ve CHP’liler TÜGVA binasını işgal etti! Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) kiraladığı Adalar İlçe Temsilciliği binası CHP’liler ve zabıta ekipleri tarafından işgal edildi.

İBB'ye 655 milyon avro dış borçlanma yetkisi verildi İBB'ye 655 milyon avro dış borçlanma yetkisi verildi İBB’nin 3 metro için dış borçlanma talebi, İBB Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

İBB’den bozulan otobüslerle ilgili karar: Araştırma Komisyonu kuruldu İBB’den bozulan otobüslerle ilgili karar: Araştırma Komisyonu kuruldu İBB Meclisi, son dönemde bozulan otobüsler sebebiyle araç bakım ve onarım ihalelerini incelemek üzere İETT Araç Alım ve Bakım İşleri İnceleme - Araştırma Komisyonu kurulmasına karar verdi.