Serik ilçesi Gebiz Mahallesi Uçarsu Şelalesi mevkiinde öğleden sonra başlayan orman yangını kontrol altına alındı.

 Dağlık alandan dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbarın ardından bölgeye çok sayıda söndürme aracı gönderildi. Yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Yangına karadan müdahalede zorlanan ekipler, havadan yangın söndürme uçağı ve 3 helikopter ile müdahale etti. Yangın kısa sürede kontrol altına alınırken, ekiplerin soğutma çalışması devam ediyor.

DÜN KONYAALTI'NDA BAŞLAYAN YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Antalya’nın Konyaaltı İlçesi’nde dağlık alanda etkili olan orman yangını ise dün sabah saatlerinde kontrol altına alınarak söndürüldü. 

Yangının 4 hektar orman alanını etkilediği belirlendi. 

Antalya'da orman yangını: Müdahale sürüyor Antalya'da orman yangını: Müdahale sürüyor Antalya'da dün akşam saatlerinde yıldırım düşmesi sonucu çıkan orman yangınları devam ediyor. Yangın söndürme çalışmaları 8 helikopter ve bir uçakla havadan ve karadan sürüyor.

Kemer'de orman yangını çıktı, ekiplerim müdahalesi sürüyor Kemer'de orman yangını çıktı, ekiplerim müdahalesi sürüyor Antalya'nın Kemer ilçesinde orman yangını çıktı, olay yerine sevk edilen çok sayıda ekibin müdahalesi devam ediyor.