Almanya’da bir mahzende 2.Dünya Savaşı’ndan kalma 80 yıl önce yapılmış kek bulundu.

Arkeologlar, İkinci Dünya Savaşı esnasında, İngiltere’nin hava saldırısı nedeniyle, ağır darbe alan bir Alman şehrinde şaşırtıcı bir keşif yaptı.

KEK 80 YILLIK ÇIKTI

Almanya’nın liman kenti Lübeck’teki bir mahzende saldırının ardından kömürleşen 80 yıllık bir kek bulundu. Fındık ve bademli kek mumlu bir kağıda sarılmış halde bulundu.

 

Bulunan kekin formunu koruduğu, süslemelerin bile bozulmadığı görülüyor.

KİME AİT OLDUĞU BİLİNMİYOR

Kekin yanı sıra, servis takımı Beethoven'ın Ay Işığı Sonatı ve 9 Numaralı Senfonisini içeren plaklar ve çeşitli eşyalar da ortaya çıkarıldı.

Diğer taraftan bilim insanları kekin kime ait olduğundan emin olmadıklarını, ancak yıkılan evde Johann Wärme adında bir tüccarının yaşadığını aktardı.

2 bin 500 yıllık tarihi mezarlar define uğruna yok oluyor! 2 bin 500 yıllık tarihi mezarlar define uğruna yok oluyor! Antalya’da tarihi 2 bin 500 yıl öncesine dayanan kaya mezarları, define avcılarının meskeni oldu. Kaya mezarlarının hepsinde farklı dönemlerinde define avcıları tarafından açılmış delikler bulunuyor. En son olarak bir defineci tarafından tarihi mezarın girişi patlayıcıyla patlatıldı ve mezar zarar gördü. Arkeolog Durmuş Altan, “Bu mezarların çoğu aslında günümüzdeki insanlar tarafından değil antik dönemden itibaren tahrip edilmiş. Maalesef günümüzde de tahrip edilmeye devam ediyor" dedi.

114 yıllık fabrika, samuray ve ninja ayakkabıları üretiyor 114 yıllık fabrika, samuray ve ninja ayakkabıları üretiyor Japonya'da 114 yıllık bir fabrika, samuraylar, ninjalar ve sumo güreşçileri başta olmak üzere birçok kültürel figürün giydiği ve yaklaşık 600 yıldır kullanılan geleneksel Japon ayakkabısı "tabi"yi günümüzde üretmeyi sürdürüyor.