Hava sıcaklığının 30 dereceye çıktığı Muğla’da vatandaşlar sıcak havanın etkisi ile sahil kenarlarına akın etti. Su sıcaklığının 16 derece olduğu Muğla’nın 'Sakin Kent' unvanlı Ula’nın Akyaka Mahallesi'nde sahilde oturacak yer kalmazken, çoğu vatandaş deniz keyfi yaşadı.

DENİZ MEVSİMİNİN SON GÜNLERİ

Aydın, Denizli ve İzmir’den günübirlik tatil için Akyaka’ya gelen vatandaşlar, sahilde hem güneş keyfi yaptı, hem de denizde yüzerek hafta sonu tatilini değerlendirdiler. Gün boyu denizden çıkmayan vatandaşlar bu yılın son deniz mevsimini doya doya yaşadılar.

KASIM AYINDA İLK KEZ DENİZE GİRDİLER

Vatandaşlar, “Kasım ayında denize girmek hayatımda ilk defa yaşadığım bir duygu. İzmir’den geliyorum. İzmir’in havasına göre Kasım ayında denize girmek paha biçilemez. Böyle güzel havaları herkes değerlendirsin. İlk başta soğuk gibi geliyor ama Akyaka plajının ilerleyen kısımları baya baya sıcak. Bundan bir hafta öncesinde havalar çok soğuktu ve doğalgazı açıyorduk İzmir’de. Burada yaz günüymüş gibi. Denizin içinde hiçbir şey anlamıyorsunuz. Türkiye’nin birçok bölümünde yağmur, kar kış iken, buranın böyle olması çok güzel” dedi.

Oğlu ile deniz tadı çıkaran vatandaş ise, “Su çok güzel. Hava da çok güzel 29-30 derece sıcaklık var. Gayet güzel” derken, İstanbul’dan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde okumak için gelen öğrenci, “Değişik bir his. İstanbul’dan geliyorum. İstanbul’da bu havada bayağı bir soğuk oluyor. Burası çok değişik. Hava sıcak, şort, atlet, deniz, kum güneş” dedi.