Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü, 5 il için uyarılarda bulundu. Meteoroloji'nin tahminine göre Sivas, Kayseri, Nevşehir, Yozgat ve Kırşehir'de yarın sabahtan kuvvetli rüzgar ile fırtına bekleniyor. Batı ve güneybatıdan esecek kuvvetli rüzgar ile fırtınanın hızının saatte 40 ila 70 kilometreye kadar ulaşacağı tahmin ediliyor. Fırtına sebebiyle ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ile ulaşımda aksamalara karşı tedbirli olunması istendi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Adana ve Mersin'in kuzey çevreleri ile Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI 10 DERECE DÜŞECEK
Hava sıcaklığının ülkemiz genelinde hissedilir derecede (6 ila 10 derece) azalarak mevsim normalleri civarına, kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer mevsim normallerinin altına ineceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Yağışların Doğu Karadeniz kıyılarında çok kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar...) vatandaşlara tedbirli olmaları konusunda uyarı geldi.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI
Rüzgarın, Marmara, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun güneyinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (30-70 km/sa), Kuzey ve İç Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Akdeniz'in iç kesimlerinde yer yer kısa süreli fırtına (50 ila 70, yer yer 90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarı geldi.

 

Meteoroloji il il uyardı: 14 şehirde sağanak alarmı Meteoroloji il il uyardı: 14 şehirde sağanak alarmı Meteoroloji'den yapılan uyarıda, 14 ilin sağanak, gök gürültülü sağanak ve karla karışık sağanak şeklinde yağış alacağı duyuruldu. Bununla birlikte yurdun büyük bir kısmında sisin etkili olacağı öngörülürken, kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile İç Anadolu'nun kuzeyinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji uyardı: 10 ilde kar bekleniyor Meteoroloji uyardı: 10 ilde kar bekleniyor Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan verilere göre ülke geneli parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin edilirken Doğu Anadolu Bölgesinde hava sıcaklarının mevsim normalleri üzerinde seyredeceği Çarşamba ve Perşembe 10 ilde kar yağışı gerçekleşeceği kaydedildi.