Antalya’nın Aksu ilçesinde sabah saatlerinde başlayan yağmur üreticileri zor durumda bıraktı. Gün içerisinde şiddetini artıran kuvvetli yağmur ve rüzgar, ekili alanları sular altında bırakırken henüz ilk meyvelerini vermeye başlayan çilek seraları da sular altında kaldı.

Aksu ilçesi Kundu Mahallesi’nde çilek üreticisi Aslan Peker, yıllardır bu bölgede çilek ürettiğini ilk defa seralarının sular altında kaldığını ifade etti. Üretici Aslan Peker, "Yağmur ve rüzgar sabah erken saatlerde başladı öğlen sonuna kadar hiç ara vermedi. Kanallar sularla dolup taşınca seralarımızı su bastı. 12 dekarlık çilek seramızın 6 dekarı sular altında kaldı. Pazartesi günü hasat yapmayı düşünüyorduk. Dekarda 10 bin TL zararımız var” şeklinde konuştu.

NİSAN AYINA KADAR HASAT YOK

Sular altında kalan yerlerin 5 ay sonra verimli hale geleceğini kaydeden Aslan Peker, "Bu zarar gören seralardaki çilekler Nisan-Mayıs ayı gibi kendini toparlar. Burası için ayrı bir çalışma ve işçilik yapılacak. Fırtına ve yağmurdan sonra Nisan ayına kadar hasat etme şansımız yok” dedi.

Keban Baraj Gölü’nde dev obruk! Suların çekilmesiyle ortaya çıktı Keban Baraj Gölü’nde dev obruk! Suların çekilmesiyle ortaya çıktı Elazığ’da bulunan Keban Baraj Gölü’nde şaşırtan görüntü. Barajda suların çekilmesiyle dev obruk ortaya çıktı. Dev obruğu gören vatandaşlar yetkililere haber verdi. Obruğu inceleyen uzmanlar, bölgedeki büyük bir mağara sisteminin parçası olabileceğini belirttiler.

Sazlıdere barajında sular çekildi baraj dereye dönüştü Sazlıdere barajında sular çekildi baraj dereye dönüştü Arnavutköy’de bulunan ve İstanbul’un en büyük su kaynaklarından biri olan Sazlıdere Barajı’nda su seviyesinin yüzde 20’ye düştüğü kaydedildi. Dereye dönüşen barajda hayvanların otladığı görüldü.