Dün öğle saatlerinden itibaren ülkenin büyük bir kısmını etkisi altına alan kuvvetli rüzgar, bugün Konya'da da etkili oldu. Merkezde rüzgarın etkisi hissedilirken, ilçe ve çevre yollarında kum fırtınası oluştu. Konya Ankara Karayolunda çok sayıda aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında ilk belirlemelere göre 8 kişi yaralandı.

Konya-Ankara Karayolunda kum fırtınası nedeniyle görüş mesafesi zaman zaman sıfıra düştü. Bölgede aralarında çekici, tanker ve otomobillerin bulunduğu çok sayıda aracın kaza yaptığı ihbarı üzerine ekipler harekete geçti. Konya'dan Ankara istikameti ile Cihanbeyli ilçesinden Konya yönüne karayolu ulaşıma kapatıldı. Kaza mahalline çok sayıda polis, sağlık, jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi.

İlk belirlemelere göre 8 kişinin yaralandığı kazada yaralılar ambulanslarla hastanelere nakledildi.

BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPATILDI

Trafik güvenliğini sağlamak için Konya İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şubesi ekipleri, tedbir amaçlı bazı yolları trafiğe kapattı. Konya-Aksaray ve Konya-Ankara yolu, bazı noktalarda oluşan kum fırtınası nedeniyle trafiğe kapatıldı, bu yollarda araçların geçişine izin verilmiyor.

NİĞDE'DE 7 KİŞİ YARALANDI

Niğde'de etkili olan rüzgar sonrası başlayan kum fırtınası nedeniyle meydana gelen kazalarda 7 kişi yaralandı.

Niğde Valiliği yaşanan yoğun kum fırtınası nedeniyle Bor- Zengen ile Çukurkuyu karayolu geçici süreliğine trafiğe kapatıldığını açıkladı. Valilik, vatandaşları meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda da uyarılarda bulundu.

Bölgede AFAD, sağlık ve polis ve jandarma ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

Kum fırtınası sürücülere zor anlar yaşattı

AKSARAY'DA ARAÇLAR DİNLENME TESİSLERİNE YÖNLENDİRİLİYOR

Öte yandan Aksaray'da da kuvvetli rüzgar, kum fırtınasına sebep oldu. Fırtına nedeniyle Aksaray-Adana kara yolu polis ekiplerince trafiğe kapatıldı.

Trafik ekipleri, kara yolunda birikme yapan araçları dinlenme tesislerine yönlendiriyor.

Feribotta panik! Fırtınaya denizin ortasında yakalandılar Feribotta panik! Fırtınaya denizin ortasında yakalandılar Yalova Topçular ile Eskihisar seferini yapan arabalı feribotta korku ve panik dolu anlar yaşandı. Fırtına sebebiyle beşik gibi sallanan feribot, yolcuların yüreğini ağza getirdi. O anlar kameraya kaydedildi.

Meteorolojiden kritik uyarı! Fırtına devam edecek Meteorolojiden kritik uyarı! Fırtına devam edecek Meteoroloji bugün Marmara ve Kıyı Ege başta olmak üzere yurt genelinde etkili olan ve 4 kişinin hayatını kaybettiği 38 kişinin yaralandığı fırtınanın yarın da etkisini sürdüreceğini duyurdu. Olası tehlikelere dikkat çeken meteoroloji, Doğu Anadolu'nun yüksek kesimlerde fırtına hızının yer yer 100 kilometre üzerine çıkacağını bildirdi.