Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Bölümünde görevli doktor A.G. ile sağlık memuru İ.Ü. bir hastadan ameliyat için 20 bin lira "bıçak parası" istedi.

Hastanın durumu bildirmesi üzerine Bolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine iddiayla ilgili çalışma yapılması talimatı verildi.

DOKTOR VE SAĞLIK MEMURU ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Harekete geçen ekipler, doktor A.G. ve sağlık memuru İ.Ü'yü ameliyat için hastadan ilk etapta 5 bin lira alırken suç üstü yakaladı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan doktor ve sağlık memuru, adliyeye sevk edildi.

BAİBÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu, yaptığı açıklamada, "Söz konusu doktor hakkında daha önceden de CİMER'e şikayette bulunulmuştu. Hakkında devam eden iki soruşturma var. Dekanlık olarak konunun takipçisi olacağımızı ve idari soruşturma açacağımızı bildirmek isterim. Üniversitemizin adını bu şekilde lekeleyen hiçbir eyleme müsaade etmeyeceğiz. Gereken neyse yapacağız." ifadelerini kullandı.

'Bıçak parası' alan doktor tutuklandı 'Bıçak parası' alan doktor tutuklandı Hakkari'de ameliyat edeceği hastaların yakınlarından "bıçak parası" istediği iddiasıyla gözaltına alınan Azerbaycan uyruklu doktor tutuklandı.

Trabzon'da 'bıçak parası' alan doktor tutuklandı Trabzon'da 'bıçak parası' alan doktor tutuklandı Sağlık Bakanlığının daha önce defalarca uyarılarda bulunduğu "bıçak parası" alınmaması yönündeki talimata aykırı davranan personel hakkında soruşturma başlatılıyordu. Son olarak Trabzon'da, ameliyat edeceği hastanın yakınlarından "bıçak parası" alan doktor suçüstü yakalanarak tutuklandı.

Bıçak parası alan profesöre 2 yıl hapis Bıçak parası alan profesöre 2 yıl hapis Erzurum'da 8 hastadan bıçak parası aldığı iddiasıyla görevi kötüye kullanma suçundan yargılanan profesöre, 2 yıl 3 ay hapis cezası verildi.